12:43 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  122

  Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonomikos forume vyko verslo dialogas: "Rusijos ir Baltijos šalys: pasitikėjimo ir pelningos partnerystės link"

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Baltijos šalių ir Rusijos bendradarbiavimui labiausiai trukdo politinis fonas, interviu Sputnik Lietuva sakė Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidiumo narys Jonas Viesulas.

  "Labiausiai politinis fonas. Žmonių požiūriu nėra jokių kliūčių. Susidomėjimas yra abipusis, pagarba — labai didelė. Tik likę klausimai — tai bendras fonas, kuriame visa tai vyksta, daugiau nieko", — sakė jis.

  Viesulas pažymėjo, kad Lietuva ir Rusija — istoriniai kaimynai, todėl negalima leisti užgesti tiems dalykams, kurie jau egzistuoja.

  "Mano nuomone, tranzitas bus. Bet kokiu atveju, bus žmogiškieji santykiai, verslo reikalai. Aš matau vien teigiamus dalykus. Mums reikia neleisti užgesti dalykams, kurie jau egzistuoja. Mes turime puikų susisiekimą, jei kalbame apie Rygą, tuomet ir su Sankt Peterburgu, ir su Maskva. <…> Iš tiesų, kai kuriais atvejais konkuruojame su Europos srautu. Turime daug kultūrinių vertybių. Mes turime bendrą kultūrinę bazę", — sakė jis.

  Sankt Peterburgo tarptautinis ekonomikos forumas (SPIEF) vyksta Sankt Peterburge birželio 6-8 dienomis.

  Renginio metu vyko verslo dialogas "Rusija — Baltijos šalys: pasitikėjimo ir pelningos partnerystės link". Dialogo metu buvo aptartos minimalios Rusijos ir Baltijos šalių santykių sritys — tranzitas, turizmas, tarpvalstybiniai ir tarpregioniniai santykiai bei tos sritys, kurias reikia plėtoti — žemės ūkis ir energetika.

  Susitikime dalyvavo Viesulas, Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas, taip pat Estijos uosto "Silamejė" valdybos pirmininkas Tiit Vähi.

  Dar šia tema

  Lenkai nenori Tusko vietoje matyti Grybauskaitės, rašo žiniasklaida
  Likimo ironija — Lietuva perka Rusijos SGD
  Tegai:
  Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos