16:45 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (372)
  75

  Danijos pozicija dėl leidimų išdavimo "Nord Stream-2" statybai nėra nepriklausoma, galbūt JAV tam daro spaudimą arba siūlo tam tikrą paskatą atidėti procesą, Sputnik radijui sakė politikos analitikas Pavelas Feldmanas

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Anksčiau "Nord Stream 2 AG" valdybos pirmininkas Gerhardas Šrioderis teigė, kad Danijos politika kelia abejonių dėl "Nord Stream-2" užbaigimo, o jos pozicija prieštarauja dabartiniams Europos teisės aktams. Jis taip pat atkreipė dėmesį į Jungtinių Valstijų vaidmenį šioje srityje.

  "Jungtinių Valstijų sankcijų spaudimas ir Amerikos interesų atstovų įtaka yra labai stipri, be abejo, ji daro įtaką Danijos politikai (pagal "Nord Stream-2" — Sputnik) ir Europos Sąjungai. Amerikos partneriai aiškiai parodo, kad jie labiau nei bet kada anksčiau nori eksportuoti suskystintas gamtines dujas į Europos rinką", — sakė Šrioderis.

  Pavelas Feldmanas, komentuodamas Danijos poziciją, pareiškė, kad jis tikrai nemano, jog Danija projekto metu atsižvelgia į ekologijos riziką realizuojant projektą.

  "Vokietija taip pat labai atidžiai analizuoja šį klausimą ir, jei ji nemato grėsmės jos teritoriniams vandenims, ir ne tik Vokietija, bet ir Suomija. Tada kodėl ši grėsmė kyla Danijai — labai keista, ir tai rodo, kad Kopenhagos pozicija nėra labai savarankiška", — Sputnik radijui sakė ekspertas.

  Jo nuomone, Jungtinės Valstijos gali ne tik daryti spaudimą Danijai, kad būtų užkirstas kelias įgyvendinti "Nord Stream-2" projektą, bet ir ką nors siūlyti.

  Tačiau Feldmanas netiki, kad Danija gali sustabdyti projektą. Be to, yra ir kitų dujotiekio tiesimo maršrutų — apeinant Danijos teritorinius vandenis.

  "Nord Stream-2"

  Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir kurios apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas.

  Dujotiekis kirs šių Baltijos jūros regiono valstybių — Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos — teritorinius vandenis ir išskirtines ekonomines zonas.  

  "Nord Stream 2 AG", "Nord Stream-2" operatoriui, leidimus statyti dujotiekį išdavė visos valstybes, išskyrus Daniją.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (372)

  Dar šia tema

  Nufilmuota, kaip Baltijos jūroje tiesiamas "Nord Stream-2" vamzdynas
  Vokietija atmetė JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"
  Visuomeninis veikėjas: JAV suvaidino ekonominę dramą su Vokietija ir "Nord Stream-2"
  Merkel patvirtino, kad remia projektą "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2, JAV, Danija

  Svarbiausios temos