14:58 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (247)
  48

  Pasak Putino, prekybos su Europos šalimis sumažėjimas nebuvo Rusijos kaltė, bet dabar prekių apyvarta pamažu auga

  VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigia, kad Rusija yra atvira prekybiniams ir ekonominiams santykiams su visomis šalimis, įskaitant Jungtines Amerikos Valstijas, ir strateginė partnerystė su Kinija tam netrukdo, rašo RIA Novosti.

  Vladimiraы Putinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Климентьев

  "Mes esame atviri darbui su visais, įskaitant JAV. Tačiau ten yra menka prekių apyvarta. Obamos kadencijos metu buvo 30 mlrd., o Trampo — išaugo iki penkių milijardų, nepaisant to, kad jis daugybę kartų nustatinėjo įvairius apribojimus", — sakė Putinas Sankt Peterburgo tarptautinio ekonomikos forumo plenarinėje sesijoje, atsakydamas į klausimą, ar prekybos santykiai su Kinija galėtų pakeisti Rusijos ekonominius santykius su Europa.

  "Mes niekam neprieštaraujame, esame pasirengę dirbti su visais", — pridūrė prezidentas.

  Jis pabrėžė, kad prekybos su Europos šalimis sumažėjimas nebuvo Rusijos kaltė, bet dabar prekių apyvarta pamažu auga.

  "Dabar ji siekia 300 milijardų (dolerių). Vis dėlto laimi sveikas protas, o prekybos apyvarta didėja", — sakė valstybės vadovas.

  Sankcijos Rusijai

  Rusijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir situacijos aplink Krymą, kuris po referendumo pusiasalyje susivienijo su Rusija. Vakarai, apkaltinę Rusiją įsikišimu, įvedė prieš ją sankcijas. 

  Gegužės pradžioje Lietuvos užsienio reikalų ministerija išplatino pranešimą, kuriame pasmerkė Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasirašytą įsaką dėl supaprastintos Rusijos pilietybės suteikimo Donbaso gyventojams tvarkos. Be to, pranešime pabrėžiama, kad Lietuva ragina tarptautinę bendruomenę "griežtai pasmerkti šiuos nepateisinamus Rusijos veiksmus".

  Maskva ne kartą pareiškė, kad kalbėtis su ja sankcijų kalba yra neefektyvu. Be to, buvo ne kartą pabrėžta, kad Rusija nėra Ukrainos konflikto šalis.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (247)

  Dar šia tema

  Putinas: sankcijos prieš Rusiją tapo smūgiu Europai
  Ekspertas: JAV sankcijos Rusijos įmonėms atvėrė langą į Kiniją
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Tegai:
  Europa, JAV, prekyba, Rusija

  Svarbiausios temos