14:40 2019 Gruodžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Nord Stream-2 statyba

  Vokietijos bendrovės vadovas paragino apsaugoti "Nord Stream-2" nuo JAV

  © Photo : Nord Stream 2
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (221)
  52

  Brudermiulerio teigimu, europiečiai neturėtų taikstytis su tuo, kad Vašingtonas stengiasi įpiršti savo valią Europos Sąjungai energetikos projektų atžvilgiu

  VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Didžiausio Vokietijos chemijos koncerno "BASF" vadovas Martinas Brudermiuleris pasisakė už dujotiekio "Nord Stream-2" statybos parėmimą. Apie tai, kaip praneša RIA Novosti, verslininkas pasakė interviu Šveicarijos laikraščiui "Neue Zurcher Zeitung".

  Pasak Brudermiulerio, dėl projekto rinkoje padaugės konkurencingesnių energetikos resursų. Kaip pažymėjo "BASF" vadovas, jis neprieštarauja Amerikos suskystintų gamtinių dujų (SGD) tiekimo į Europos rinką didėjimui, tačiau esant šiai technologijai išskiriamas papildomas anglies dioksido kiekis, be to, SGD iš JAV yra brangesnės nei Rusijos dujos.

  Verslininkas pabrėžė, kad europiečiai neturėtų taikstytis su tuo, kad Vašingtonas bando ES įpiršti savo valią tokių projektų kaip "Nord Stream-2" atžvilgiu.

  Be to, "BASF" vadovas išreiškė viltį, kad sveikas protas laimės ir JAV valdžia atsisakys planų įvesti sankcijas Europos bendrovėms, kurios dalyvauja projekte.

  Pasak Brudermiulerio, Rusija yra svarbi Europos Sąjungos strateginė partnerė, o Europos šalys jau daugelį metų bendradarbiauja su Rusijos kompanija "Gazprom".

  "Kai Europoje tampa šalta ir reikalinga daug gamtinių dujų, būtent rusai atsuka ventilį", — pabrėžė koncerno vadovas.

  Jungtinės Valstijos prieštarauja dujotiekio tiesimui nuo Rusijos pakrantės iki Vokietijos krantų Baltijos jūros dugnu, nes jos yra suinteresuotos parduoti Europai savo brangias SGD.

  Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Витвицкий

  Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad JAV senatoriai pateikė sankcijų Europos įmonėms, dalyvaujančioms "Nord Stream-2" statyboje, įstatymo projektą. Visų pirma, apribojimai skirti užsienio bendrovėms, kurios teikia ar aptarnauja specializuotus laivus vamzdžių "Nord Stream-2" klojimui Baltijos jūros tam tikru gylyje.

  Savo ruožtu Vokietijos kanclerė Angela Merkel patvirtino, kad remia projektą, pabrėždama, kad atsisakius branduolinės ir anglies energetikos, Vokietijai labai svarbu turėti patikimą dujų tiekimą.

  "BASF" dukterinė įmonė "Wintershall" dalyvauja tarptautiniame konsorciume dėl "Nord Stream-2" statybos ir eksploatacijos.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (221)

  Dar šia tema

  "Maršal Vasilevskij" puola: Lietuva negalės atsisakyti Rusijos SGD
  Merkel patvirtino, kad remia projektą "Nord Stream-2"
  Puškovas nuspėjo Ukrainos prezidento kovos su "Nord Stream - 2" rezultatus
  Estijos elektros energijos pramonė pralaimėjo Rusijai, rašo žiniasklaida

  Svarbiausios temos