12:15 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  64

  Lenkijos įmonė įdiegė naftos kokybės kontrolės sistemą, kad galėtų nuolat stebėti iš Baltarusijos tiekiamas žaliavas

  VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Lenkija atnaujino naftos tiekimą vamzdynu "Družba" tranzitu per Baltarusiją, pranešė žurnalistams "PERN" (Lenkijos naftotiekio operatorius) atstovė Katarzyna Krasinska.

  "Įmonė įdiegė kokybės kontrolės sistemą, kad galėtų nuolat stebėti iš Baltarusijos tiekiamas žaliavas", — pridūrė ji.

  Lenkijos kuro bendrovė "ORLEN" savo ruožtu pareiškė, kad gavo iš "PERN" informacijos apie sutartyje numatytos kokybės naftos tiekimo atnaujinimą Plocko naftos perdirbimo įmonei.

  Balandžio mėnesį dėl produktų kokybės problemų kai kurios šalys sustabdė Rusijos naftos tranzitą ir gavimą vamzdynu "Družba".

  Bendrovė "Transneft" nustatė, kad Samaros regione į vamzdyną pateko specialiai užteršta chloridais nafta. Iškelta baudžiamoji byla, keli asmenys jau suimti.

  Gegužės mėnesį atnaujintas naftos tiekimas Baltarusijoje, Ukrainoje ir vėliau Slovakijoje, Čekijoje ir Vengrijoje. Kad išvalytų vamzdyno atkarpą iki Lenkijos, Minskas nuo gegužės 24 dienos pradėjo transportuoti užterštą naftą viena iš "Družba" atšakų atgal į Rusiją.

  Nukentėjusios šalys derasi dėl žalos atlyginimo. Rusijos ministro pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Kozakas teigė, kad šį klausimą spręs už pristatymą atsakinga bendrovė "Transneft".

  Dar šia tema

  Lenkija sustabdė Rusijos naftos tranzitą naftotiekiu "Družba"
  Medvedevas įsakė nubausti atsakingus už "purviną" naftą naftotiekyje "Družba"
  Baltarusija pradėjo gauti geros kokybės naftą per naftotiekį "Družba"
  Tegai:
  Baltarusija, Lenkija

  Svarbiausios temos