11:06 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Kol kas Kinija, kaip eksporto rinka, labiausiai domisi Lietuvos maisto produktų gamintojai, tačiau Kinija galėtų tapti viena pagrindinių technologijų eksporto rinkų šalies įmonėms

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Kinija tapo svarbiausia Lietuvos prekybos partnere Azijoje, tačiau ekonominio bendradarbiavimo su šia valstybe potencialas galėtų plėtotis dar sparčiau, rašoma Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pranešime.

  Kol kas Kinija, kaip eksporto rinka, labiausiai domisi Lietuvos maisto produktų gamintojai, tačiau Kinija galėtų tapti viena pagrindinių technologijų eksporto rinkų šalies įmonėms, sako Ningbo mieste vykstančioje Kinijos bei Centrinės ir Rytų Europos šalių investicijų ir prekybos parodoje dalyvaujantis ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

  Kinijos bei Centrinės ir Rytų Europos šalių investicijų ir prekybos parodoje didelis dėmesys skiriamas Lietuvos pramonės produkcijos pristatymui Kinijos rinkai. Vienas iš prioritetinių sektorių, sudarantis beveik 7 proc. bendro Lietuvos eksporto į Kiniją — aukštosios technologijos. Šiuo metu trys Lietuvos lazerių gamintojai ("Šviesos konversija", "Ekspla" ir "Altechna") yra įsteigę savo atstovybes Kinijoje ir prekiauja savo produktais.

  2018 metais Kinijos investicijos Lietuvoje sudarė 9,52 mln. eurų. Lietuvos tiesioginės investicijos Kinijoje siekė 44,51 mln. eurų.

  Dar šia tema

  Kinija pasirengusi priimti lietuvišką jautieną ir grūdų produktus
  Kinija svarbi Europai. O Lietuvai?
  Tegai:
  eksportas, maisto produktai, Lietuva, Kinija

  Svarbiausios temos