12:35 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  349

  Šių žmonių, kaip ir Lietuvos pensininkų, sveikata būtų draudžiama valstybės lėšomis

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Lietuvoje nuolat gyvenančius Ukrainos ir Baltarusijos pensininkus nuo 2020 metų siūloma gydyti nemokamai, net jeigu jie niekada čia nemokėjo privalomojo sveikatos draudimo mokesčio, Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje pristatė įstatymo projektą  "valstietė" Vida Ačienė.

  Ačienė parengė Sveikatos draudimo įstatymo pataisas — Biudžeto ir finansų komitetas aną savaitę joms pritarė. Jeigu jas priims Seimas, biudžete reikės numatyti papildomai 690 tūkst. eurų.

  Ačienės, parengti pataisas ją paskatino iki šiol neįgyvendintos Lietuvos sutartys su Ukraina bei Baltarusija, numatančios, kad pensinio amžiaus ukrainiečiai ir baltarusiai turi būti apdrausti privalomu sveikatos draudimu, jeigu jie nuolat gyvena Lietuvoje. Dabar Sveikatos draudimo įstatymas to nenumato.

  Lietuvos sutartis su Baltarusija ratifikuota 1999 metais, su Ukraina — 2001 metais.  

  "Mes pritraukėme gydytojus ir iš Ukrainos, ir Baltarusijos ir situacija gaunasi tokia, kad dažniausiai atvažiuoja šeimomis, atsiveža pensininkus tėvus, kad ten nepaliktų, bet tie žmonės čia pakimba", — komiteto posėdyje sakė Seimo narys Vilius Ąžuolas. 

  Konservatorius Mykolas Majauskas mano, kad tokia išlyga paskatins ukrainiečius ir baltarusius važiuoti į Lietuvą apsigyventi, kad nemokamai gydytųsi, nes čia "paslaugos reikšmingai geresnės". Bet anot Biudžeto ir finansų komiteto vadovo Stasio Jakeliūno, tokia rizika "yra minimali".

  Savo ruožtu Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos vadovė Rita Tamašunienė suabejojo, kad Baltarusijoje medicinos paslaugos prastesnės kokybės. 

  "Yra kaip tik medicininis turizmas iš Lietuvos į Baltarusiją. Ir pažiūrėkite, kokie srautai. Reabilitacijos ir odontologijos paslaugų", — sakė Tamašuniene.

  Dabar Lietuvoje valstybės lėšomis draudžiamiems asmenims kasmet skiriama po 373,1 euro. Lietuvoje šiuo metu gyvena apie 800 vyresnių kaip 60 metų Baltarusijos ir Ukrainos piliečių vyrų ir apie 1050 vyresnių nei 55 metų moterų.

  Kaip pensininkai gyvena ES
  © Sputnik
  Kaip pensininkai gyvena ES

  Dar šia tema

  Pagyvenę Baltijos šalių gyventojai nori gauti Rusijos pilietybę dėl pensijų
  Lietuvos senjorai pensijas ir toliau galės atsiimti Lietuvos pašte
  Tegai:
  pensininkai, Lietuva, Baltarusija, Ukraina

  Svarbiausios temos