11:37 2019 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.4627
  Klaipėdos uostas, archyvinė nuotrauka

  Klaipėdos laisvoji ekonominė zona pasiekė rekordinį lygį

  © Depositphotos /
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Klaipėdos LEZ investicijų apyvarta sudarė daugiau nei milijardą eurų

  VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Pranešama, kad 34 veikiančių LEZ investuotojų grynųjų pinigų apyvarta siekė 1,239 mlrd. eurų, tai yra 20 procentų daugiau nei 2017 metais.

  Klaipėdos LEZ veikiančios įmonės yra ne tik augantys gamintojai, bet ir dideli kitų Lietuvos įmonių prekių ir paslaugų pirkėjai. Praėjusiais metais LEZ Klaipėdos investuotojų draugija Lietuvoje pirko už 321,1 mln. eurų arba 27,9 proc. daugiau nei 2017 metais.

  Klaipėdos LEZ direktorius Eimantas Kiudulas pranešė, kad tiesioginių užsienio investicijų rodikliai, kurie penkis kartus sparčiau augo nei visos Lietuvos ekonomika, rodo LEZ veikiančių įmonių konkurencingumą šiuolaikiniame pasauliniame versle ir uosto miesto privalumus sėkmingiems investuotojams.

  Pernai Klaipėdos LEZ investuotojų skaičius išaugo iš 29 iki 34, o šiose įmonėse dirbančių darbuotojų skaičius išaugo iš 3216 iki 3427 žmonių.

  "Investuok Lietuvoje" vadovas Mantas Katinas sakė, kad Klaipėdos LEZ yra naudingas tiek ekonominiu požiūriu, tiek ir dėl savo įtakos valstybės finansams.

  "Manoma, kad teigiamas LEZ poveikis valstybės finansams nuo 2002 iki 2043 metų viršys 6,6 proc. viešųjų investicijų ir neapmokestinamų išmokų", — sakė Katinas.

  Pernai didžiausios Klaipėdos LEZ apyvartos įmonės buvo "Neo Group", "Orion Global PET", "Mestilla", "Yazaki", "Espersen", "Retal", "Fortum Klaipeda", "Glassbel", "Albright" ir "Heidelbergcement.

  Dar šia tema

  Susisiekimo ministerija ieško Klaipėdos uosto vadovo
  Klaipėdos uostas aplenkė Rygos, Talino ir Kaliningrado uostus pagal konteinerių krovą
  Lietuva ir Ukraina susitarė dėl konteinerių vežimo iš Klaipėdos į Kijevą
  "Achema" užsisakė papildomų Klaipėdos SGD terminalo pajėgumų
  Klaipėda rado būdą sumažinti šilumos kainas gyventojams
  Tegai:
  eurai, investicijos, Klaipėda

  Svarbiausios temos