18:30 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  JAV naudoja nesąžiningos konkurencijos metodus, kurie prieštarauja Pasaulio prekybos organizacijos normoms: vienašalės ekonominės sankcijos, prekybos karai, ekstrateritorinis nacionalinių teisės aktų taikymas

  VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. JAV sankcijos ir prekybos karai yra nesąžiningi metodai, jie prieštarauja Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) normoms, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
  © Sputnik / Алексей Дружинин

  "Jie tvirtina, kad bando įvesti tvarką, laikydamiesi įstatymų, bet iš tiesų kuria sau palankias struktūras, o sprendimai, priimami pagal jų sistemą įvairiose srityse, nuo cheminių ginklų iki kibernetinių grėsmių ir žurnalistikos, yra pateikiami kaip visos pasaulio bendruomenės nuomonė. Jau nekalbant apie nesąžiningos konkurencijos metodus, kurie prieštarauja Pasaulio prekybos organizacijos normoms, pvz., vienašalės ekonominės sankcijos, prekybos karai, ekstrateritorinis nacionalinių teisės aktų taikymas", — sakė Lavrovas forume "Primakovskije čtenija".

  Paskutinis JAV ir Kinijos prekybos derybų etapas baigėsi gegužės mėnesio viduryje. JAV iš Kinijos importuojamoms prekėms padidino muito mokestį nuo 10% iki 25%, t. y. maždaug 200 mlrd. JAV dolerių.

  ES rengia "atpildo planą" naujiems JAV muitams, rašo žiniasklaida >>

  JAV prezidentas Donaldas Trampas taip pat įsakė padidinti muitą visam likusiam importui iš Kinijos, kurio vertė siekia 300 mlrd. JAV dolerių. Reaguodama į tai, Kinijos finansų ministerija pranešė, kad Pekinas nuo birželio 1 dienos nustatė 60 milijardų JAV dolerių didesnius muitus importuojamoms prekėms iš JAV.

  Be to, pernai įsibėgėjo "Prekybos karas" tarp Briuselio ir Vašingtono, kai Jungtinės Valstijos vienašališkai padidino muitus plienui ir aliuminiui iš ES šalių. Briuselis atsakė Amerikos "partneriams" ir įvedė 25 proc. muitus JAV metalurgijos, mašinų gamybos ir žemės ūkio produkcijai.

  Dar šia tema

  Sankcijos Rusijai neigiamai paveikė Estijos ledo navigaciją
  JAV sankcijos sukėlė netikėtą poveikį Rusijoje
  Ekspertas: Baltijos šalių bankai bijo klientų iš šalių, kurioms taikomos sankcijos
  Tegai:
  sankcijos, Pasaulio prekybos organizacija (PPO), JAV

  Svarbiausios temos