00:31 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Pasak ambasadoriaus, Latvija fiziškai nepajėgtų eksportuoti šprotų už 3 mlrd. eurų: Baltijos jūroje nėra tiek daug žuvies, šalis eksportuoja labai įvairius produktus

  VILNIUS, birželio 13 — Sputnik. Socialiniuose tinkluose apie Latviją sakoma, kad ji neturi nieko, išskyrus šprotus ir balzamą, tačiau taip nėra, sakė Latvijos ambasadorius Rusijoje Maris Riekstinš interviu žurnalui Free City.

  Pasak diplomato, prekybos apyvarta tarp dviejų šalių 2018 metais siekė beveik tris milijardus eurų.

  "Daugelį tai nustebins. Socialiniuose tinkluose dažnai tenka skaityti arogantiškas nuomones: "Na, kas gali būti Latvijoje: tik šprotai ir balzamas." Tačiau mes fiziškai nepajėgtume eksportuoti šprotų už 3 mlrd. eurų: Baltijos jūroje nėra tiek daug žuvies. Mes eksportuojame labai įvairius produktus", — sakė Riekstinš.

  Jis paaiškino, kad Latvija eksportuoja šokoladą, kūdikių maistą, vaistus, alkoholį, tekstilę ir chemines medžiagas į Rusiją. Ambasadorius taip pat pridūrė, kad pastebėjo, jog Maskvos lentynose pasirodė Riazanės šprotai. Pasak jo, tai akivaizdus pavyzdys, kaip apsaugoti vidaus rinką, susijusią su draudimu importuoti Latvijos šprotus.

  "Juos buvo uždrausta importuoti į Rusiją po skundų dėl produkto kokybės, nors mums atrodo, kad tai buvo padaryta siekiant apsaugoti vidaus rinką. Kai aš užeinu į Maskvos parduotuves ir matau, kad ten parduodami šprotai su užrašu "Lielās šprotes", pagaminti Riazanėje, tai tampa akivaizdu. Be to, Rusijos gamintojas stengiasi patenkinti vartotojų poreikius, nes jam atrodo, kad Latvijos produktas yra geresnis. Kiekviena valstybė turi savo tradicijas su atskirais produktais, kurias sunku užgožti", — sakė diplomatas.

  Riekstinš priminė, kad viena Latvijos bendrovių 2017 metų pabaigoje panaikino draudimą importuoti žuvies konservus į Rusiją, tačiau, anot ambasadoriaus, ši bendrovė jau persiorientavo į kitas rinkas ir tikrai nesitiki grįžti į Rusiją, nes bijo tų pačių sankcijų.

  2015 metų birželio pradžioje "Rosselkhoznadzor" uždraudė importuoti žuvies produktus iš Latvijos ir Estijos į Rusiją dėl daugelio pažeidimų, įskaitant kancerogeninės medžiagos benzopireno buvimą konservuose. 2017 metų gruodžio viduryje dvi Baltijos įmonės gavo leidimą atnaujinti tiekimus.

  Dar šia tema

  Estijos politikas ragina atšaukti sankcijas po to, kai Rusijoje sudeginti šprotai
  Rygos vicemeras lankysis Rusijoje
  Buvęs Rygos meras paragino ruoštis sankcijų prieš Rusiją panaikinimui
  Išrinktasis Latvijos prezidentas pasisakė už gerus santykius su Rusija
  Tegai:
  Baltijos jūra, šprotai, Latvija

  Svarbiausios temos