14:45 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  © Sputnik .

  Sankt Peterburge vykusiame forume dalyvavo Estijos ministras, paskutinį kartą Estijos vadovybės atstovai atvyko į forumą 2014 metais, o po to prasidėjo tarptautinė Rusijos izoliacija, sako Borisas Marcinkevičius

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Sankt Peterburgo tarptautiniame ekonomikos forume dalyvavo daugelio Europos šalių atstovai, tarp jų ir Estijos ekonomikos ir susisiekimo ministras Taavi Aasas, tačiau "pasipūtusių" Lietuvos ir Latvijos ministrų nebuvo, pareiškė interviu Sputnik Lietuva žurnalo "Geoenergetika.ru" vyriausiasis redaktorius Borisas Marcinkevičius.

  "Šiais metais apskritai įvyko precedento neturintis įvykis — į forumą ankt Peterburge atvyko pats Estijos ekonomikos ir susisiekimo ministras. Paskutinį kartą taip buvo 2014 metais, o po to viskas nutrūko, nes prasidėjo izoliacija. Čia ji staiga pasibaigė, bet pasibaigė išskirtinai dėl to, kad Estijos vadovė (Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid — Sputnik) atvyko aptarti tvarų pasaulio vystymąsi", — pažymėjo ekspertas.

  Anksčiau buvo pranešta, kad Aasas ketina susitikti su Rusijos transporto ministru Jevgenijumi Ditrichu ir aptarti su juo tranzito srautus ir keleivių pervežimo geležinkeliais tarp Estijos ir Rusijos plėtrą.

  Dėl to, kad forume dalyvavo JT generalinis sekretorius Antonijus Guteresas, forume buvo pakankamai užsienio dalyvių, tame tarpe ir įvairūs ministrai. Be to, kaip pažymėjo Marcinkevičius, visa tai vyko Rusijos tarptautinės izoliacijos fone.

  "Paprasčiausiai sutapo. JT generaliniam sekretoriui negali būti pasakyta, kur jis norėtų susitikti, jis nusprendė, kad jis nori čia. O čia Kremlius, tai tik paprastas sutapimas. Tuo ir buvo užtikrinta galimybė visiškai ramiai dalyvauti užsienio reikalų ministrams <...> Sunkiau prisiminti, ko ten nebuvo. Nebuvo pasipūtusių Latvijos su Lietuva. Jos galvojo, su kuo joms ten važiuoti. Kažką reikėtų pasiūlyti, kažką reikėtų pasakyti, o pasakyti nėra ką", — pasakė ekspertas.

  Nė vienas ekonomikos forumas negali apsieiti neaptariant energetikos temos, mano Marcinkevičius. Įdomiausias momentas forumo metu, jo nuomone, buvo antrasis Rusijos ir Kinijos energetikos verslo forumas.

  "Iš anksto buvo paskelbta, kad jis įvyks, o tai jau buvo neįprasta. Jis įvyko Pekine lapkričio pabaigoje. Pasirodo, kad pirmaujančios Rusijos ir Kinijos energetikos korporacijos pradeda susitikti su tokiu intensyvumu", — papasakojo ekspertas.

  Marcinkevičius taip pat pažymėjo, kad, nepaisant tarptautinės izoliacijos, pranešta apie Rusijos ir daugelio Europos energetikos įmonių, įskaitant dalyvaujančių projekte "Nord Stream-2", dalyvavimą.

  Sankt Peterburgo tarptautinis ekonomikos forumas vyko birželio 6–8 dienomis.

  Dar šia tema

  Daug neatsakytų klausimų: ar "Nord Stream-2" šiemet pradės veikti
  Ušakovas: kaltinant Rusiją dėl visų nuodėmių, padėtis pasaulyje negerėja
  Kinijos elektroninės prekybos platformoje atsiras Lietuvos produktų
  Vokietijos mašinų gamintojai paskelbė apie sankcijų prieš Rusiją neveiksmingumą
  Tegai:
  Rusija, Lietuva, Latvija, Estija, energetika

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos