03:43 2019 Birželio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1265
 • RUB72.3880
  Revolut bankinė kortelė, archyvinė nuotrauka

  Naujuoju "Revolut Bank" vadovu Lietuvoje paskirtas buvęs SEB banko darbuotojas

  © Photo: Экономическая правда
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  20 0 0

  Naujasis vadovas iki tol 15 metų dirbo SEB grupėje

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. "Revolut Bank" vadovu paskirtas Virgilijus Mirkės, praneša LRT.

  Naujasis vadovas iki tol 15 metų dirbo SEB grupėje. Pastaruosius 5 metus Mirkės vadovavo "SEB investicijų valdymui", dar anksčiau — SEB banko Finansų rinkų departamento Kapitalo rinkų ir Finansų maklerio skyriams. Taip pat jis dirbo Kanadoje trejus metus, kur vadovavo "Scotiabank" projektams.

  Naujasis "Revolut" vadovas pažymėjo, kad dabar visas laikas ir pastangos bus skiriamos teikti bankines paslaugas Lietuvoje — indėlius ir vartojimo paskolas.

  Pasak Mirkės, įsteigti "Revolut Bank" planuojama antrąjį šių metų pusmetį. Šiuo metu įdarbinama komanda, rengiamos IT sistemos ir išsamiai aprašomi procesai. Bendrovėje jau dirba 41 darbuotojas, o metų pabaigoje planuojama dvigubai padidinti darbuotojų skaičių.

  Skandalas su "Revolut Bank"

  Anksčiau Lietuvoje kilo skandalas dėl to, kad bankui buvo išduota Europos licencija. Seimo narys Stasys Jakeliūnas kreipėsi į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT) ir Valstybės saugumo departamentą (VSD), kad sužinotų, ar įmonė yra susijusi su Maskva.

  "FINTECH" kompanijos "Revolut" įkūrėjas Nikolajus Storonskis pareiškė, kad kaltinimai dėl įmonės "ryšių" su Kremliumi yra nepagrįsti. Jis taip pat paneigė tai, kad per tarptautinį fondą "DST Global" įtakingi Rusijos verslininkai, pavyzdžiui, Jurijus Milneris, minėtas tyrimo medžiagoje, galėtų investuoti į įmonę.

  Dėl "Revolut" vadovo Nikolajaus Storonskio tėvo Nikolajaus Mironovičiaus Storonskio einamų Rusijos Federacijos valstybinio dujų koncerno "Gazprom" tyrimų centro "Gazprom promgaz" generalinio direktoriaus pavaduotojo mokslui pareigų, koncerno "Gazprom" sąsajų su Rusijos Federacijos valdžios institucijomis bei galimo šio koncerno "naudojimo Rusijos Federacijos geopolitiniams tikslams", tiek Nikolajus Storonskis, kaip darantis esminę įtaką "Revolut" valdymui ir sprendimams, tiek "Revolut", kaip įmonė, gali būti "politiškai pažeidžiami", o tai gali "pakenkti Lietuvos Respublikos reputacijai ir kelti grėsmę finansų sistemos stabilumui".

  Dar šia tema

  "Luminor" Lietuvoje atleis 420 darbuotojų
  Seimas pritarė siūlymui kreiptis dėl pakartotinės "Revolut" patikros
  Tegai:
  bankai, Revolut, Lietuva

  Svarbiausios temos