08:45 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)
  53

  Kaip pažymėjo Mesicas, priemonės prieš Maskvą yra neteisėtos ir be išimties paveikė visas Kroatijos kompanijas, kaip rodo BVP ir eksporto duomenys

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Sankcijos Rusijai sukėlė katastrofišką žalą Kroatijos ekonomikai ir palietė beveik visas pramonės šakas, pareiškė interviu leidiniui "Izvestija" buvęs šalies prezidentas Stepanas Mesicas, kuris ėjo pareigas nuo 2000 iki 2010 metų.

  Kaip priminė Mesicas, sankcijos buvo nustatytos be JT sutikimo, jos yra neteisėtos ir kenkia visoms šalims.

  "Nuo pat pirmos dienos, kai Kroatija nustatė ribojamąsias sankcijas prieš Maskvą, tai tapo katastrofa mūsų ekonomikai", — mano buvęs prezidentas.

  Pasak jo, jei 2014 metais Kroatijos BVP sudarė 57 milijardus dolerių, jau po metų — 2015 metais — sumažėjo iki 49 mlrd. Kaip pažymėjo Mesicas, "nėra nė vienos Kroatijos bendrovės, kuri nebūtų nukentėjusi nuo antirusiškų sankcijų".

  Leidinio duomenimis, anksčiau Kroatijos eksportas į Rusiją viršijo 400 mln. dolerių, o dabar jis yra du kartus mažesnis ir siekia apie 200 mln.

  JAV, ES šalys ir kai kurios kitos valstybės 2014 metais įvedė sankcijas prieš Rusiją įvykių Ukrainoje ir Krymo grįžimo į Rusijos sudėtį fone. Vakarai apkaltino Maskvą "įsikišimu" ir įvedė ribojamąsias priemones. Rusija buvo priversta atsakyti ir paskelbė importo pakeitimo kursą.

  Kaip ne kartą pabrėžė Rusijos valdžia, kalbėtis su Maskva sankcijų kalba yra neefektyvu.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)

  Dar šia tema

  Putinas: Rusija pasiruošusi dirbti su visais, tame tarpe ir su JAV
  Ušakovas: kaltinant Rusiją dėl visų nuodėmių, padėtis pasaulyje negerėja
  Išingeris tikisi, kad naujoji ES vadovybė bendradarbiaus su Rusija
  Rusijoje siūloma uždrausti sunaikinti maisto produktus

  Svarbiausios temos