03:12 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Britanija rekomenduoja G20 lyderiams, kurių susitikimas vyks birželio pabaigoje, pasinaudoti galimybe pradėti spręsti prekybos įtampą ir padaryti taip, "kad PPO veiktų visiems jos nariams"

  VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Didžioji Britanija pranašauja sisteminės PPO krizės pradžią, jei organizacijos nariai nesiims skubių priemonių pasaulinei prekybai apsaugoti ir kovai su prekybos karais bei protekcionizmu. Apie tai pasakė tarptautinės prekybos ministras Liamas Foksas po vizito į Japoniją, kurio metu jis susitiko su G20 prekybos ministrais, praneša RIA Novosti.

  Pasak jo, ministrai sutarė, kad būtina sukurti laisvą, teisingą, skaidrią ir nuspėjamą prekybos ir investicijų aplinką, taip pat remti daugiašalę prekybos sistemą. Tačiau PPO šiuo metu susiduria su problemomis, dėl kurių gali kilti sisteminė krizė, mano ministras.

  "PPO šiuo metu susiduria su vienu didžiausių iššūkių nuo pat jos sukūrimo pradžios, ir esant visam jos funkcijų intensyvumui tai gali tapti egzistencine krize. Būtina imtis neatidėliotinų ir ryžtingų priemonių pasaulinei prekybos sistemai apsaugoti tuo pavidalu, kokiu mes ją žinome", — pažymėjo Foksas.

  Be problemų, susijusių su ginčų sureguliavimo tarp PPO narių sistema, būtina spręsti klausimus, susijusius su pasauline prekyba. Visų pirma, tai yra prekybos karai ir protekcionizmas visose jo apraiškose.

  "Šalys turi susivienyti, kad atsakytų į šiuos klausimus dalyvaudamos PPO, o ne vienašališkais veiksmais ar tarifų didinimu. PPO krizės metu negali tinkamai suteikti gerovės žmonėms visame pasaulyje arba padėti besivystančioms šalims naudotis pasauline prekybos sistema", — pasakė ministras.

  Britanija rekomenduoja G20 lyderiams, kurių susitikimas vyks birželio pabaigoje, pasinaudoti galimybe pradėti spręsti prekybos įtampą ir padaryti taip, "kad PPO veiktų visiems jos nariams".

  G20 aukščiausiojo lygio susitikimas vyks Osakoje, Japonijoje, birželio 28–29 dienomis.

  Dar šia tema

  Kinijos elektroninės prekybos platformoje atsiras Lietuvos produktų
  Latvijos ambasadorius Rusijoje skundėsi dėl "šprotų stereotipo"
  Grybauskaitė paragino PPO "ginti" Lietuvos gamintojus nuo Rusijos
  Tegai:
  prekyba, krizė, Didžioji Britanija, Pasaulio prekybos organizacija (PPO)

  Svarbiausios temos