23:22 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Visoms savivaldybėms, pateikusioms paraiškas, buvo skirta lėšų

  VILNIUS, birželio 16 — Sputnik. Lietuvoje iš biudžeto skyrė dešimt milijonų eurų žvyrkeliams asfaltuoti savivaldybėse, informuoja Susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba. 

  Atitinkamą įsakymą  pasirašė ministras Rokas Masiulis. Lėšas gaus 55 paraiškas pateikusios šalies savivaldybės.

  Iš viso buvo prašoma finansuoti 200 svarbių objektų, kuriems reikalinga apie 12,5 mln. eurų. Įvertinus galimybes, buvo nuspręsta skirti lėšų 183 kelio ruožams — vietiniams keliams ir gatvėms.

  "Džiaugiamės, kad paraiškas pateikusios savivaldybės buvo pasirengusios savarankiškai paskirstyti bent pusę lėšų, reikalingų keliams asfaltuoti. Taip pat bendros valstybės ir savivaldybių lėšos gali išplėsti veiklos apimtį", —  sakė Masiulis.

  Finansavimas buvo teikiamas pagal šiuos kriterijus: 70 proc. pagal kelių su žvyro danga savivaldybėje ilgį, 30 proc. pagal savivaldybės nuolatinių gyventojų skaičių. Be to, savivaldybės turi sumokėti ne mažiau kaip 50 proc. planuojamų kelių projektų finansavimo.

  Kai kurios savivaldybės paprašė lėšų tik vienam ar dviem pagrindiniams keliams, kitos — pateikė išsamius projektus. Vilniaus savivaldybė tikisi sutvarkyti 20 gatvių. Radviliškio rajone — 10, o Akmenės ir Panevėžio rajone — septynias.

  Taip pat vyriausybė šiemet yra skyrusi 99,3 mln. eurų valstybinės reikšmės rajoniniams keliams su žvyro danga asfaltuoti.

  Dar šia tema

  Lietuvos prezidentė ES paramos sumažinimą pavadino "neteisingu"
  Vilnius literatūriniam Aleksandro Puškino muziejui skyrė 5 tūkst. eurų stipendiją
  Tegai:
  kelių asfaltavimas, Lietuva, paraiška, savivaldybė

  Svarbiausios temos