08:15 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  137

  Gegužės pabaigoje Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Valdis Dombrovskis pareiškė, kad Italijos ekonomika šiuo metu auga lėčiausiai ES

  VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. Italijos valstybės skolos dydis šių metų balandžio mėnesį pasiekė dar vieną rekordą ir yra istorinio dydžio — 2337 trilijonai eurų, pirmadienį sakė šalies centrinio banko Bankitalia atstovai.

  Palyginti su kovo mėnesio duomenimis, Italijos valstybės skola padidėjo 14,8 mlrd. eurų. Tai daugiausia lėmė valstybės administracijos išlaidos, kurios padidėjo 13,9 mlrd. eurų.

  Pagrindinė Italijos vartotojų apsaugos organizacija "Codacons" pranešė, kad šiuo metu kiekvienam šalies piliečiui susidaro daugiau kaip 39 tūkst. eurų valstybės skolos, o kiekvienai Italijos šeimai tenka daugiau kaip 93 tūkst. eurų.

  "Visa tai vyksta mažėjant BVP, o ekonominiai rodikliai įvairiuose sektoriuose — nuo prekybos iki pramonės — rodo neigiamą tendenciją", — sakoma "Codacons" pranešime.

  Birželio 5 dieną Europos Komisija oficialiai informavo, kad mano, jog yra pagrindo taikyti priemones, skirtas padėčiai ištaisyti dėl pernelyg didelės Italijos vyriausybės skolos. Atitinkamas pranešimas buvo išsiųstas į Romą, iki birželio 20 dienos Italijos —Vyriausybė turėtų pateikti atsakymą į šį klausimą EK.

  Donaldas trampas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Vadinamoji Perviršinio biudžeto deficito procedūra (EDP) yra ES valstybės programos, kuria siekiama grįžti prie įprastos dinamikos ir biudžeto deficito ir (arba) valstybės skolos rodiklių, kurie neturėtų viršyti atitinkamai 3% BVP ir 60% BVP, kūrimo proceso. Dėl normalizavimo programos pažeidimų šalyje gali būti taikomos 0,2% BVP sankcijos.

  EK teigimu, 2018 metų valdžios sektoriaus skolos ir Italijos BVP santykis buvo 132,2%, tai yra antras pagal dydį rodiklis Europos Sąjungoje ir vienas didžiausių pasaulyje. EK teigimu, tokia Italijos skola yra svarbus jos ekonomikos pažeidžiamumo šaltinis, o drastiškas valstybės skolos sumažinimas turi išlikti ekonomikos politikos prioritetu.

  Gegužės pabaigoje Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Valdis Dombrovskis pareiškė, kad Italijos ekonomika šiuo metu auga lėčiausiai ES. Be to, Europos Komisija gerokai sumažino šalies BVP augimo prognozę.

  Visų pirma, remiantis naujausia EK pavasario ekonomine prognoze, 2018 metų Italijos BVP padidėjo 0,9%, 2019 metais lūkesčiai padidėjo tik 0,1%, o iki 2020 metų — 0,7%.

  Praėjusią savaitę Italijos ministras pirmininkas Džiuzepė Kontė (Giuseppe Conte) teigė, kad Roma ir EK galės išspręsti problemą, susijusią su didelės šalies valstybės skolos mažinimu, netaikydamos prievartinio valstybės skolos mažinimo procedūros.

  Dar šia tema

  Ar valstybės skola kelia problemą Lietuvai?
  Finansų ministerija: valstybės skola sumažėjo 3,1%
  Ukrainos valstybės skola pasiekė eilinį maksimumą
  Tegai:
  ES, Italija, ekonomika

  Svarbiausios temos