00:44 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Banko vadovybė priėmė tokį sprendimą, atlikusi vidinį tyrimą

  VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. Estijos "Swedbank" valdyba sustabdė vadovo Roberto Kitty ir finansų direktoriaus Vaiko Tammevälja įgaliojimus, praneša banko spaudos tarnyba.

  Pasak Estijos "Swedbank" tarybos pirmininko Charlotte Olsnitzo, įgaliojimai sustabdyti, atlikus vidinį tyrimą.

  "Kaip jau minėta, "Swedbank", bendradarbiaudamas su nepriklausomais ekspertais, pradėjo išsamų vidinį tyrimą, kad sužinotų, kaip banke įgyvendinamos kovos su pinigų plovimu priemonės", — sakė Elsnitz.

  Ji taip pat pažymėjo, kad "Swedbank" toliau bendradarbiaus šioje srityje su įvairiomis institucijomis Baltijos šalyse, Švedijoje ir JAV.

  "Swedbank" valdybos pirmininkas Lars Idemark balandžio mėnesį nusprendė atsisakyti einamų pareigų dėl padidėjusio spaudimo žiniasklaidoje, kai jam pareikšti įtarimai pinigų plovimu. Anksčiau atsistatydino "Swedbank" prezidentė Birgitte Bonnesen.

  Skandalas aplink "Swedbank" įvyko vasarį po to, kai buvo paskelbtas Švedijos televizijos kanalo SVT žurnalistų tyrimas, apkaltinęs banko Estijos filialą pinigų plovimu. Dabar banko filialų patikrinimus atlieka Švedijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos finansų inspekcijos.

  Latvija ir Estija susirūpino, kad "Swedbank" gali panaikinti savo filialus šiose šalyse.

  SVT žurnalistai išnagrinėjo nutekėjusius dokumentus, susijusius su "Swedbank" sąskaitų operacijomis nuo 2007 iki 2015 metų. Žurnalistai nustatė, kad ne mažiau kaip 50 banko klientų atliko "įtartinus sandorius", kurių vertė siekia 40 milijardų kronų (keturių milijardų eurų).

  Dar šia tema

  "Swedbank" klaidino klientus dėl palūkanų kainos
  Seime manoma, kad SEB arba "Swedbank" gali būti parduotas
  "Swedbank" įtariamas dalyvavimu "Danske Bank" pinigų plovime
  Tegai:
  tyrimas, bankas

  Svarbiausios temos