23:43 2019 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Ekonomika, archyvinė nuotrauka

  Siūlomos naujos skaitmeninės kovos su šešėliu priemonės

  © Depositphotos
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  28 0 0

  Siūloma įvesti suskaitmenintas platformas statybos, prekybos automobiliais sferose ir turgavietėse

  VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Praėjusių metų balandį Vyriausybė inicijavo išskirtinį šešėlinės ekonomikos mažinimo paskatų paketą, rašoma Vyriausybės pranešime.

  Iki 2019 metų liepos 1 dienos galima sumokėti "pamirštus" mokesčius be baudų ir delspinigių ― taip sudaryta išskirtinė galimybė neskaidriai veikiančiam verslui pradėti naują etapą. Gyventojai jau gali susigrąžinti 20 proc. išlaidų, pirkdami būsto remonto, automobilių remonto ir auklių paslaugas (maksimali susigrąžintina suma deklaruojant GPM ― 400 eurų per metus asmeniui). 

  Vyriausybėje aptartos statybininko ID kortelės sistemos ir specialios transporto priemonių viešos elektroninės platformos, kurioje turėtų būti skelbiamos visų transporto priemonių pardavėjų parduodamos transporto priemonės, sukūrimo koncepcijos. Taip pat aptarta turgaviečių apskaitos skaitmeninimo priemonė. Apibendrintais institucijų vertinimais, šešėlinė ekonomika šiuose sektoriuose sudaro apie 1 mlrd. eurų, o įgyvendinus šias priemones šešėlis sumažėtų, išaugtų mokesčių surinkimas biudžete.

  Statybų sektoriuje siūloma įvesti būtinąją statybininko ID kortelę (virtualią ar fizinę), skirtą darbo objektui, darbuotojui, darbdaviui identifikuoti, taip pat darbo laiko apskaitai. Statybininko ID kortelė taikytina visiems ― samdomiems ir savarankiškai dirbantiesiems (pastariesiems ― darbo laiko apskaitos išimtis). Ši naujovė įsigaliotų nuo 2020 III ketv. pabaigos.

  Prekybos automobiliais srityje siūloma visus sandorius, susijusius su automobiliais, deklaruoti naujoje sistemoje. E. sutartis – tai patogesnė paslauga vartotojams. Taip pat numatoma, kad pirmą kartą į Lietuvą  atvežtas automobilis, skirtas parduoti, turės būti deklaruotas, o deklaracijos kodas pridėtas prie pardavimo skelbimo portale ar fiziškai prie automobilio pardavimo aikštelėje. Be deklaracijos kodo automobilis nebus parduodamas. Pokyčiai įsigaliotų nuo 2020 m. III ketv. pabaigos.

  Prekybos automobilių detalėmis srityje bus aiškiau reglamentuoti kriterijai, kas laikoma automobilių atliekomis, taip pat bus patobulinta automobilių dalių, patekusių į rinką, priežiūros ir kontrolės sistema, taip ne tik mažinant šešėlį, bet ir įgyvendinant aplinkosaugos tikslus.

  Šiuo metu turgavietėse vis dar taikomus popierinius apskaitos žurnalus (kuriuose nurodomas mėsos produktų, kuriais prekiaujama, kiekis, prekių kilmė) siūloma skaitmeninti. Tokia sistema leis vartotojams greitai ir patogiai sužinoti perkamų prekių kilmę, sumažės ir administracinė našta.

  Dar šia tema

  "Super senų" ekonomika: Lietuvos laukia pokyčiai į bloga
  Referendumas ir rinkimai: ekonomika ir ekonomija
  Europos Komisija nustatė, kad Lietuvos ekonomika sparčiai auga
  Ekspertas: Lietuvos ekonomika yra pačiame ES periferijos pakraštyje
  Tegai:
  prekyba, automobilis, statyba

  Svarbiausios temos