21:44 2020 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB68.6301
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  135

  Krovinį sudarė daugiau nei dešimt tūkstančių kubinių metrų dujų

  VILNIUS, birželio 21 - Sputnik. Lietuvą pasiekė dar vienas suskystintų gamtinių dujų krovinys iš Rusijos, praneša portalas marinetraffic.com.

  Iš Rusijos Vysocko uosto į Klaipėdą atplaukė naujas didžiausios privačios Rusijos dujų bendrovės "Novatek" suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) krovinys.
  tanklaivis "Coral Favia" į Klaipėdą atplaukė penktadienio rytą. Krovinį sudarė daugiau nei dešimt tūkstančių kubinių metrų dujų.

  Gegužės pabaigoje iš Vysocko pristatyta SGD siunta buvo skirta didžiausiai dujų vartotojai Lietuvoje, Jonavos trąšų gamintojai "Achema". Daroma prielaida, kad naujas krovinys taip pat skirtas šiai įmonei.

  "Achema" yra didžiausias gamtinių dujų vartotojas Lietuvoje. Tuo pačiu metu "Achemos grupė" moka už Klaipėdos SGD terminalo išlaikymą. 2018 metais Achemos grupė sumokėjo daugiau kaip 100 mln. eurų įvairių mokesčių. Iš jų daugiau nei 20 mln. eurų — už terminalo išlaikymą.

  Klaipėdos SGD terminalas

  Pirmasis ir vienintelis importo SGD terminalas Lietuvoje pradėjo veikti 2014 metų gruodžio 3 dieną Klaipėdoje. Teigdama, kad jis leidžia Lietuvai atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio". Kasmet "Klaipėdos nafta" moka 60 milijonų eurų už SGD laivo-saugyklos nuomą iš Norvegijos, tačiau pernai vasarą Lietuvos valdžia priėmė sprendimą jį išpirkti.

  Nepaisant politikų pareiškimų apie "energetinę nepriklausomybę", Lietuva ir toliau perka dujas iš Rusijos.
  SGD daugiausia importuojamos į Lietuvą iš JAV ir Norvegijos. Kai kurie ekspertai mano, kad JAV dujos kainuoja šaliai daugiau nei Rusijos kuras, tačiau Lietuvos valdžia neatskleidžia kainos, už kurią ji perka SGD, teigdama, kad išlaidos atsiperka.

  Dar šia tema

  "Achema" užsisakė papildomų Klaipėdos SGD terminalo pajėgumų
  "Pelningos SGD": Lietuva negalės uždrausti įmonėms pirkti dujų iš Rusijos
  Lietuva įsigijo naują Norvegijos SGD krovinį
  Nuo Arkties iki Baltijos: Rusija pasirūpino "kozeriais rankovėje" Europos SGD rinkai
  Tegai:
  Rusija, Lietuva, SGD

  Svarbiausios temos