18:34 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Banko kortelės, archyvinė nuotrauka

  "Swedbank": lietuviai užsienyje išleidžia vis didesnes sumas

  CC BY 2.0 / flickr / frankieleon / rainbow of credit
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  14 0 0

  Per metus "Swedbank" klientų, pabuvojusių užsienyje, skaičius ūgtelėjo 5 proc., o jų kortelėmis išleista suma užsienyje išaugo beveik penktadaliu ir pirmąjį šių metų ketvirtį siekė 100 mln. eurų

  VILNIUS, birželio 24 — Sputnik. Lietuviai keliauja dažniau ir keliaudami užsienyje išleidžia vis daugiau pinigų, teigia "Swedbank" specialistai.

  Keliaujančių gyventojų išlaidos kortele pirmąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo beveik 20 proc. "Swedbank" banko kortelėmis atsiskaitę gyventojai šiemet per pirmuosius tris mėnesius daugiausiai ­­spėjo išleisti Jungtinėje Karalystėje — daugiau kaip 10 mln. eurų.

  Per metus "Swedbank" klientų, pabuvojusių užsienyje, skaičius ūgtelėjo 5 proc., o jų kortelėmis išleista suma užsienyje išaugo beveik penktadaliu ir pirmąjį šių metų ketvirtį siekė 100 mln. eurų.

  Vis dėlto pirmajame penketuke šalių, kuriose lietuviai išleidžia daugiausiai, yra net tik atostogų kryptys, bet ir populiarios lietuvių emigracijos šalys.

  Kaip rodo "Swedbank" statistika, į savo kelionių žemėlapį įtraukti Lietuvą mūsų kaimynai latviai ir estai yra linkę kur kas dažniau, nei lietuviai vykti į Latviją ar Estiją.

  Pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje "Swedbank" kortelėmis atsiskaitė beveik 73 tūkst. latvių, ir jų atsiskaitymų suma siekė beveik 5,4 mln. eurų. Per tą patį laikotarpį Latvijoje apsilankė 64 tūkst. lietuvių ir ten išleido apie 3,5 mln. eurų.

  Estai Lietuvoje lankosi taip pat dažniau nei lietuviai Estijoje. Per pirmąjį šių metų ketvirtį Estijoje apsilankė ir "Swedbank" kortelėmis atsiskaitė beveik 16 tūkst. lietuvių, o jų atsiskaitymų suma sudarė 1,2 mln. eurų. Tuo tarpu Lietuvoje kortelėmis atsiskaičiusių estų buvo daugiau nei 22 tūkst. ir jie už prekes ir paslaugas mūsų šalyje išleido 1,3 mln. eurų.

  Kiek sutaupo ir išleidžia lietuviai
  © Sputnik /
  Kiek sutaupo ir išleidžia lietuviai

  Dar šia tema

  Užsienio turistų išlaidos Lietuvoje auga
  Lietuvoje išlaidos moksliniams tyrimams tapo vienos mažiausių ES
  Beveik ketvirtadaliui lietuvių išlaidos vaistams yra sunki našta
  Tegai:
  lietuviai, Swedbank

  Svarbiausios temos