13:02 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (285)
  382

  Statistikos departamento duomenimis, didžiausią prekių apyvartą respublika turi su Maskva

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Rusija išlieka pagrindine Lietuvos prekybos partnere, rodo respublikos Statistikos departamento duomenys.

  Praėjusiais metais Lietuva eksportavo 28,27 mlrd. vertės prekes, o importavo — už 30,94 mlrd. eurų. Tuo tarpu lietuviškos kilmės prekių eksportas siekė 17,29 mlrd. eurų.

  Lietuva daugiausia eksportavo į Rusiją (14 proc.), Latviją (9,8), Lenkiją (8,2) ir Vokietiją (7,4). Prekių importo iš Rusijos dalis sudarė 14,2 proc., iš Vokietijos — 12 proc., iš Lenkijos — 11,5 proc., iš Latvijos — 7,2 proc.

  Palyginti su 2017 metais, Lietuvos ir Rusijos eksporto ir importo apimtis padidėjo 1,1 ir 22,5 proc. atitinkamai.

  Tuo tarpu lietuviškos kilmės prekės daugiausia buvo eksportuojamos į Lenkiją, Vokietiją, Latviją, JAV ir Švediją.

  Pažymima, kad 2018 metais Lietuva daugiausia eksportavo ir importavo mineralinius produktus, mašinas ir mechaninius įrenginius, elektros įrangą. Iš lietuviškos kilmės prekių daugiausia buvo eksportuojami naftos produktai, įvairios pramoninės prekės, pusgaminiai, gaivieji ir alkoholiniai gėrimai, tabakas ir perdirbti jo pakaitalai.

  2014 metais Maskva įvedė maisto embargą — draudimą importuoti tam tikras žemės ūkio produktų, žaliavų ir maisto produktų rūšis iš šalių, kurios prisijungė prie antirusiškų sankcijų. Kalbama apie JAV, ES valstybes, Kanadą, Australiją ir Norvegiją. Nuo 2016 metų embargas taikomas ir Ukrainai.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Maskva yra pasirengusi panaikinti draudimą, jei Europos partneriai pasielgs taip pat. Rusijos Federacija ne kartą pabrėžė, kad kalbėti sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Pirmadienį Putinas pratęsė maisto embargo veikimą šalims, kurios priėmė sankcijas prieš Rusiją. Apribojimai galios iki kitų metų pabaigos.

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pažymėjo, kad Rusija yra svarbi prekybos partnerė Lietuvai, nepaisant sudėtingų politinių santykių tarp Vilniaus ir Maskvos. Pasak diplomato, per trejus metus fiksuojamas prekybos apyvartos augimas tarp šalių ir turistų srauto padidėjimas.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (285)

  Dar šia tema

  Rusija grąžino Lietuvai beveik toną bananų
  Rusija sunaikins daugiau nei 20 tonų lietuviško sūrio
  Ukrainos prezidentas Rusijos dujų tranzitą pavadino Europos saugumo garantija
  Ekspertas: dėl "baisiosios Rusijos" lietuviai už energiją mokėjo mažiausiai ES
  Į Lietuvą atvyko dar vienas Rusijos SGD krovinys
  Prancūzijos premjeras: sankcijos Rusijai gali būti panaikintos bet kuriuo metu
  Tegai:
  importas, eksportas, prekyba, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos