10:59 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Tuo tarpu maisto produktai lietuviams apsieina pigiau nei daugeliui ES šalių gyventojų

  VILNIUS, birželio 25 — Sputnik. Lietuvoje drabužių ir avalynės kainos praėjusiais metais viršijo Europos Sąjungos vidurkį. Tai patvirtina statistikos agentūros "Eurostat" duomenys.

  Lietuvoje šių rūšių prekių kainos 2018 metais buvo 5,3 proc. didesnės nei ES.

  Be to, didelės drabužių ir avalynės kainos buvo pastebėtos kaimyninėse Baltijos šalyse. Latvijoje šis rodiklis buvo 5,5 proc. didesnis nei ES vidurkis, o Estijoje — 10,3 proc.

  "Eurostat" duomenimis, kitų vartojimo prekių ir paslaugų kainos Lietuvoje yra mažesnės už ES vidurkį. Į sąrašą pateko maisto produktai, viešbučiai ir restoranai, alkoholis ir tabakas, nekilnojamasis turtas, baldai, asmeninis transportas, transporto paslaugos, komunikacijos, taip pat prekės ir paslaugos poilsio ir kultūros srityje.

  Pavyzdžiui, maisto produktų kainos Lietuvoje yra mažiausios, palyginti su kitomis Europos šalimis. Šis rodiklis yra mažesnis nei ES vidurkis 20,4 proc.

  Tuo pačiu metu Lietuvos gyventojai nuolat nerimauja dėl maisto kainų augimo ir mažo darbo užmokesčio, o pati Lietuva ES reitinguose pagal pajamų ir gyvenimo kokybės lygį dažnai užima paskutines vietas.

  Daugelis lietuvių maisto produktų kainų kilimą sieja su euro įvedimu šalyje. Jie mano, kad įstojus į euro zoną, nepaisant pajamų augimo, jie kasdien turi išleisti daug pinigų maistui ir kitoms prekėms, o tuo tarpu Lenkijoje, kuri išlaikė nacionalinę valiutą, viskas yra daug pigiau.

  Lietuvoje minimalus darbo užmokestis siekia 555 eurus per mėnesį, tai yra vienas žemiausių rodiklių ES. Įvairių sričių profesinės sąjungos, pavyzdžiui, mokytojai ir gydytojai, skundžiasi mažu darbo užmokesčiu ir reikalauja padidinti algas. Kaip rodo apklausų duomenys, trečdalis lietuvių įvertino savo finansinę padėtį kaip prastą, taip pat pažymėjo, kad didesnės pajamos leistų jiems būti labiau patenkintais gyvenimu šalyje.

  Kai kurie ekspertai mano, kad žlugus TSRS ir Lietuvai įstojus į ES, šalis tapo Europos periferija, iš kurios atimtas savarankiškumas. Interviu Sputnik Lietuva ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius pareiškė, kad ES dirbtinai išlaiko žemą gyvenimo lygį Lietuvoje, kad panaudotų respublikos išteklius kitų Europos zonų plėtrai.

  Europos šalių perkamosios galios indeksas
  © Sputnik /
  Europos šalių perkamosios galios indeksas

  Dar šia tema

  Lietuvoje sumažėjo pieno supirkimo kainos
  Ekspertas: dėl "baisiosios Rusijos" lietuviai už energiją mokėjo mažiausiai ES
  Lietuva nebeilgai džiaugsis Rusijos SGD už priimtiną kainą
  Eurostatas: metinė infliacija Lietuvoje — didesnė už ES vidurkį
  Tegai:
  drabužiai, Lietuva, kainos, ES, Eurostatas

  Svarbiausios temos