22:10 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)
  24

  Rusijos ir Vokietijos prekybos rūmai jungia 900 bendrovių

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. JAV veiksmai kainuoja Vokietijos verslui, veikiančiam Rusijoje, milijardus eurų, sakė Rusijos ir Vokietijos prekybos rūmų valdybos pirmininkas Matthias Sheppas spaudos konferencijos metu.

  Pagal kolegijos atliktą tyrimą, kuriame dalyvavo 141 kompanija, JAV sankcijos Vokietijos verslui kainavo 1,1 mlrd. eurų.

  "Jei ekstrapoliuojame šį skaičių į visą Vokietijos verslą Rusijoje, t. y. daugiau nei 4500 įmonių, dalyvaujančių Vokietijoje, kalbame apie keletą milijardų eurų", — sakė Scheppas.

  Rusijos ir Vokietijos prekybos rūmai jungia 900 bendrovių.

  "Vokietijos įmonės, įskaitant daugelį "paslėptų" mažųjų ir vidutinių įmonių, tampa savavališkų Amerikos sankcijų, kuriomis atvirai siekiama plėtoti JAV ekonominius interesus, taikiniais", — sakė Rusijos ir Vokietijos prekybos rūmų prezidentas Raineris Seele.

  Pasak jo, "sankcijos yra neproduktyvios, jos nepasiekia savo politinių tikslų, kala pleištą tarp Amerikos ir Europos, o ilgainiui padarys žalos visoms šalims".

  Todėl Europos Sąjungos prekybos ir pramonės rūmų prezidentas ragina "kuo greičiau atsisakyti bent jau ES sankcijų Rusijai".

  Tyrimo duomenimis, artimiausioje ateityje 39% įmonių planuoja investuoti į Rusiją. Taigi 29 proc. planuoja išplėsti savo veiklą, prieštaraudami JAV sankcijoms, 63 proc. neketina peržiūrėti savo strategijos ir tik 8 proc. ketina sumažinti verslo apimtis.

  "Vokietijos verslas, visų pirma, apima daug šeimai priklausančių, taip pat mažų ir vidutinių įmonių, nėra taip lengva jas išvesti iš pusiausvyros, jos, kaip ir didelės įmonės, žiūri į ilgalaikes tvaraus Rusijos rinkos plėtros galimybes su perspektyvomis", — sakė Seele.

  Pagal "Bundesbank" statistiką, tiesioginės Vokietijos investicijos į Rusiją 2018 metais pasiekė beveik 3,2 mlrd. eurų — tai praėjusio dešimtmečio rekordas.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (265)

  Dar šia tema

  Merkel Lietuvoje: sankcijos Rusijai išliks, kol ji neįvykdys Minsko susitarimų
  Ekspertas: Baltijos šalių bankai bijo klientų iš šalių, kurioms taikomos sankcijos
  Analitikas: Lietuvos sankcijos prieš Rusiją — lyg anekdotas
  Ekspertas: JAV sankcijos Rusijos įmonėms atvėrė langą į Kiniją
  Tegai:
  Rusijos-Vokietijos užsienio prekybos rūmai

  Svarbiausios temos