01:09 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Baltijos šalyse taip pat sumažėjo elektros energijos gamyba ir suvartojimas

  VILNIUS, birželio 26 — Sputnik. Praeitą savaitę elektros energijos kainos susitraukė visose Baltijos šalyse, praneša nepriklausomas energijos tiekėjas "Elektrum Lietuva".

  Kainų pokytis buvo nereikšmingas — tik vienas procentas. Lietuvoje ir Latvijoje elektros energijos kaina siekė 45,93 eurų už megavatvalandę, Estijoje — 45,67 eurų už megavatvalandę.

  Tuo tarpu "NordPool" biržoje vidutinė kaina, priešingai, padidėjo keturiais procentais — iki 29,39 euro už megavatvalandę.

  "Elektrum Lietuva" ekspertai teigia, kad, nors elektros kainos Lietuvoje sumažėjo, Šiaurės Europos šalyse — padidėjo. Tai lėmė dėl mažesnio kritulių kiekio sumažėjęs vandens lygis hidroelektrinių rezervuaruose. Taip pat prie kainų šoktelėjimo Šiaurės šalyse prisidėjo ir sumažėjusios gamybos apimtys vėjo jėgainėse bei išaugusios elektros energijos gamybai naudojamų žaliavų kainos.

  Pažymima, kad praėjusią savaitę visose trijose Baltijos šalyse sumažėjo elektros energijos gamyba ir suvartojimas. Lietuvoje vartojimas sumažėjo 3 proc., iki 225 gigavatvalandžių, o gamyba — 16 proc., iki 50 gigavatvalandžių.

  Dar šia tema

  Kaliningrado energetikos sistema yra pasirengusi atsijungti nuo Baltijos šalių
  Į Lietuvą atvyko dar vienas Rusijos SGD krovinys
  Eurostatas: metinė infliacija Lietuvoje — didesnė už ES vidurkį
  Ekspertas pasakė, kaip Lietuva pažeidžia ES principus energetikos srityje
  Tūkstančiai gyventojų kreipėsi dėl paramos saulės elektrinėms įsirengti
  Tegai:
  Baltijos šalys, Lietuva, elektros energija, energetika

  Svarbiausios temos