22:31 2019 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7798
  Euras

  Ekspertas: ES, nepaisant sankcijų, suranda būdą prekiauti su Rusija

  © Photo: Depositphotos
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (234)
  35

  Apribojimai trukdo plėtoti prekybą tarp šalių, tačiau daugelis įmonių apeina draudimą, mano ekspertas Igoris Kovaliovas

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Rusija tebėra pagrindinė Lietuvos prekybos partnerė, rodo Statistikos departamento duomenys. Palyginti su 2017 metais, Lietuvos eksporto ir importo apimtis su Rusija padidėjo 1,1 ir 22,5 proc. atitinkamai.

  Interviu Sputnik Lietuva Nacionalinio mokslinių tyrimų universiteto Aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio ekonomikos fakulteto dekano pirmasis pavaduotojas Igoris Kovaliovas pažymėjo, kad, nepaisant sankcijų, Maskva pakankamai aktyviai plėtoja prekybinius santykius su kai kuriomis ES šalimis.

  "Šalys, besiribojančios su Rusija, kurios yra šalia Rusijos, natūraliu būdu yra svarbios prekybos partnerės. Kad ir kokių sankcijų arba kokių draudžiančių priemonių būtų imtasi, vis dėlto šios šalys gana aktyviai prekiauja su Rusija", — pasakė ekspertas.

  Pasak Kovaliovo, Maskva yra svarbiausia partnerė Baltijos šalims dar ir dėl to, kad ji turi labiau išsivystytą ir diversifikuotą ekonomiką nei kitos valstybės, besiribojančios su Baltijos šalimis. Pasak jo, sankcijos trukdo prekybos plėtrai, tačiau daugelis įmonių suranda būdą apeiti draudimą.

  "Tokios priemonės, žinoma, trukdo ir apriboja galimą sąveiką, bet dar kartą pabrėšiu, kad bet kuriuo atveju įmonės prasiveržia pro šiuos apribojimus ir vysto, nepaisant visų draudimų, kuriuos bando nustatyti valdžios institucijos", — padarė išvadą ekspertas.

  2014 metais Maskva įvedė maisto embargą — draudimą importuoti tam tikras žemės ūkio produktų, žaliavų ir maisto produktų rūšis iš šalių, kurios prisijungė prie antirusiškų sankcijų. Kalbama apie JAV, ES valstybes, Kanadą, Australiją ir Norvegiją. Nuo 2016 metų embargas taikomas ir Ukrainai.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Maskva yra pasirengusi panaikinti draudimą, jei Europos partneriai pasielgs taip pat. Rusijos Federacija ne kartą pabrėžė, kad kalbėti sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Pirmadienį Putinas pratęsė maisto embargo veikimą šalims, kurios priėmė sankcijas prieš Rusiją. Apribojimai galios iki kitų metų pabaigos.

  Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pažymėjo, kad Rusija yra svarbi prekybos partnerė Lietuvai, nepaisant sudėtingų politinių santykių tarp Vilniaus ir Maskvos. Pasak diplomato, per trejus metus fiksuojamas prekybos apyvartos augimas tarp šalių ir turistų srauto padidėjimas.

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (234)

  Dar šia tema

  Rusija sunaikins daugiau nei 20 tonų lietuviško sūrio
  Rusija grąžino Lietuvai beveik toną bananų
  Lietuvoje padidėjo turistų iš Rusijos skaičius
  Iš Lietuvos ir Lenkijos į Rusiją neįleista daugiau nei 70 kilogramų produktų
  Tegai:
  Lietuva, sankcijos Rusijai, Rusija, prekyba, ES

  Svarbiausios temos