20:45 2020 Vasario 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (84)
  37

  Įstatymas numato būtinas įgyvendinti priemones, kad Lietuvos elektros energetikos sistema iki 2025 metų būtų parengta susijungti su kontinentinės Europos elektros tinklais per Lenkijos elektros energetikos sistemą

  VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Lietuvos elektros energetikos sistemos sujungimo su kontinentinės Europos elektros tinklais darbui sinchroniniu režimu įstatymą ir jį lydinčiuosius įstatymus, kurie padės užtikrinti sklandų Lietuvos elektros tinklų atjungimą nuo BRELL žiedo ir susijungti su Europos tinklais, rašoma Prezidentūros pranešime.

  Įstatymas numato būtinas įgyvendinti priemones, kad Lietuvos elektros energetikos sistema iki 2025 metų būtų parengta susijungti su kontinentinės Europos elektros tinklais per Lenkijos elektros energetikos sistemą.

  Sinchronizacijos projektui ir jį sudarantiems infrastruktūros projektams bus suteiktas ypatingos valstybinės svarbos projekto statusas. Tai leis sparčiau vykdyti teritorijų planavimo procedūras, nustatyti servitutus bei operatyviai atlikti poveikio aplinkai vertinimą.

  Birželio 20 dieną Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Latvijos, Estijos ir Lenkijos premjerais bei Europos Komisijos Pirmininku Žanu Klodu Junkeriu pasirašė politines gaires dėl Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizavimo su kontinentine Europa. Vieningai sutarta, kad šis regionui strateginės reikšmės projektas turi būti baigtas vėliausiai iki 2025 metų. Gairėse taip pat nustatytas konkretus sinchronizacijos darbų įgyvendinimo tvarkaraštis.

  Lietuva kartu su kitomis Baltijos šalimis ketina pasitraukti iš BRELL energijos žiedo iki 2025 metų (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija). Daroma prielaida, kad šių šalių energetikos sistemos yra sinchronizuojamos su Europa per dvi energijos jungtis su Lenkija.

  Daugelis ekspertų mano, kad Lietuvai pasitraukus iš BRELL, šaliai energija bus tiekiama tik iš Lenkijos per "NordBalt" elektros jungtį, kurio darbas nuolat sutrinka. Taip pat buvo pabrėžta, kad sinchronizacija gali padidinti elektros energijos tarifus vartotojams, o pats projektas neužtikrina saugumo.

  Kita vertus, Rusijos Federacijos energetikos ministro Aleksandro Novako teigimu, Maskva yra suinteresuota toliau tiekti elektros energiją Baltijos šalims, joms net ir pasitraukus iš BRELL. Pasak ministro, tam yra techninių galimybių, o darbas šia kryptimi tęsis.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (84)

  Dar šia tema

  Vilniuje pradėta naujo duomenų centro statyba pasitraukimo iš BRELL fone
  Latvijos valstybės saugumo tarnyba sunerimo dėl Baltijos šalių išėjimo iš BRELL
  Rusija nori tiekti Baltijos šalims elektrą, joms pasitraukus iš BRELL
  Tegai:
  elektra, įstatymas, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos