09:04 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1200
 • RUB79.6793
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (326)
  53

  Pasak Milerio, šiuo metu nėra jokių teisinių galimybių sustabdyti projektą

  VILNIUS, birželio 28 — Sputnik. "Nord Stream-2" kritinis taškas jau seniai praeitas, nėra teisinių galimybių jį sustabdyti, dujotiekis bus baigtas iki 2019 metų, apie tai pranešė bendrovės "Gazprom" valdybos pirmininkas Aleksejus Mileris spaudos konferencijos metu.

  "... Šio projekto kritinis taškas ("Nord Stream-2" — Sputnik) jau seniai praeitas, projektas bus įgyvendintas, ir šiuo metu noriu pasakyti, kad nėra jokių teisinių galimybių sustabdyti projektą. Todėl terminas išlieka tas pats — 2019 metų pabaiga. Kol kas tai, kad Danija dar nesuteikė leidimo, dar nėra labai svarbu", — sakė Mileris.

  Projektu "Nord Stream-2" numatoma tiesti dvi dujotiekio atšakas, kurių bendras ilgis — 55 mlrd. kubinių metrų dujų. Šias atšakas nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją žadama nutiesti per metus.

  Dujotiekis bus tiesiamas per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorinius vandenis arba išskirtines ekonomines zonas. "Nord Stream 2 AG" liko gauti statybos leidimą tik iš Danijos.

  Prieš dujotiekio tiesimą pasisako JAV, kurios ketina tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES; Ukraina, nes baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito; Lenkija ir kai kurios kitos valstybės.

  Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

  Projektą planuojama baigti dar šiais metais.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (326)

  Dar šia tema

  Vokietijos bendrovės vadovas paragino apsaugoti "Nord Stream-2" nuo JAV
  Ekspertas: JAV neišgąsdins Rusijos ir ES sankcijomis "Nord Stream-2"
  "Nord Stream 2 AG" nutiesė 58,7 proc. dujotiekio "Nord Stream-2"
  Danija atsakė į "Gazprom" žodžius dėl "Nord Stream-2" statybų sulaikymo
  Tegai:
  Nord Stream-2

  Svarbiausios temos