09:34 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (89)
  74

  Tikimasi, kad naujovės pagerins elektros tinklų stabilumą ir saugumą

  VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. Lietuvos elektros energijos tiekimo sistemos operatorius "Litgrid" paskelbė tarptautinį konkursą dėl eksperimentinės akumuliatorių sistemos įsigijimo. Apie tai pranešė bendrovės spaudos tarnyba.

  "Šio eksperimentinio baterijų projekto tikslas — patikrinti baterijų kaupimo sistemų panaudojimo galimybes realiomis Lietuvos elektros energetikos sistemos veikimo sąlygomis", — sakoma ataskaitoje.

  Tikimasi, kad bandymų rezultatai padės įvertinti tokių baterijų naudojimo sritis ir nustatyti optimalius šių prietaisų parametrus.

  Bendrovė mano, kad tokios sistemos įdiegimas pagerins sistemos stabilumą ir saugumą.

  "Šiam pilotiniam projektui tenka ypatingas vaidmuo ruošiantis sinchroniniam darbui kontinentinės Europos tinklais: baterijų kaupimo sistemos gali prisidėti prie reikiamo inercijos lygio palaikymo (sintetinės inercijos funkcija) ir prie labai greitų reguliavimo galių rezervų užtikrinimo", — teigiama bendrovės pranešime.

  Išėjimas iš Brell

  Baltijos šalys nori pasitraukti iš energetikos žiedo BRELL (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija). Jos ketina sinchronizuoti savo šalių energetines sistemas su Europos šalimis per du energijos tinklus Lenkijoje.

  Ketvirtadienį Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Lietuvos elektros sistemos sinchronizavimo su kontinentinės Europos tinklais įstatymą. Ji taip pat pasirašė papildomus įstatymus, kad būtų užtikrintas sklandus Lietuvos elektros tinklų atjungimas nuo BRELL.

  Rusija aktyviai ruošiasi išeiti iš Baltijos šalių energetikos žiedo, kad būtų užtikrintas Kaliningrado srities saugumas. Anksčiau buvo pranešta, kad regiono energijos tiekimą suteiks trys dujų Šiluminės elektrinės (Pregolskaja, Majakovskaja, Talachovskaja) ir anglies iš pajūrio šiluminės elektrinės. Jų bendra galia bus apie 1 gigavatas.

  Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas teigė, kad Maskva yra suinteresuota tiekti elektros energiją Baltijos šalims net ir pasitraukus iš BRELL.

  Kai kurie ekspertai mano, kad Lietuvai pasitraukus iš BRELL, šalyje bus tiekiama energija tik iš Lenkijos ir "NordBalt" maitinimo jungčių, kurių darbas nuolat sutrinka.

  Taip pat buvo pabrėžta, kad sinchronizavimas gali padidinti elektros energijos tarifus vartotojams, o pats projektas neužtikrina saugumo.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (89)

  Dar šia tema

  Rusija skelbia, kad Lietuva nebus patenkinta, atsijungusi nuo BRELL
  Europos Komisija paskelbė svarbią pasitraukimo iš BRELL sąlygą
  Rusija nori tiekti Baltijos šalims elektrą, joms pasitraukus iš BRELL
  Tegai:
  BRELL, Lietuvos pasitraukimas iš BRELL, Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos