21:31 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Pagal planą laivas turi pristatyti 138 kubinius metrus kuro

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Į Klaipėdos uostą atvyko tanklaivis "Arctic Discoverer" su suskystintų gamtinių dujų (SGD) kroviniu, rodo laivų sekimo serviso "Marinetraffic.com" duomenys.

  Dujovežis išvyko iš Norvegijos Melkojos uosto birželio 25dieną 10:56 vietos laiku ir atvyko į Klaipėdą pirmadienį 17:22 Lietuvos laiku.

  Pagal bendrovės "Klaipėdos nafta" interneto svetainėje pateiktą tvarkaraštį laivas turi pristatyti 138 kubinius metrus kuro.

  SGD krovinio gavėjas neįvardijamas. Kitas dujovežis su tokios apimties kroviniu turi atvykti į Klaipėdos uostą liepos 22 dieną.

  Klaipėdos SGD terminalas

  Pirmasis ir vienintelis importo SGD terminalas Lietuvoje pradėjo veikti 2014 metų gruodžio 3 dieną Klaipėdoje. Teigdama, kad jis leidžia Lietuvai atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio".

  Kasmet "Klaipėdos nafta" moka 60 milijonų eurų už SGD laivo-saugyklos nuomą iš Norvegijos, tačiau pernai vasarą Lietuvos valdžia priėmė sprendimą jį išpirkti.

  Nepaisant politikų pareiškimų apie "energetinę nepriklausomybę", Lietuva ir toliau perka dujas iš Rusijos.

  SGD daugiausia importuojamos į Lietuvą iš JAV ir Norvegijos. Kai kurie ekspertai mano, kad JAV dujos kainuoja šaliai daugiau nei Rusijos kuras, tačiau Lietuvos valdžia neatskleidžia kainos, už kurią ji perka SGD, teigdama, kad išlaidos atsiperka.

  Dar šia tema

  "Pasiekė dugną": Lietuvoje pakomentuotos Europoje vartojamų dujų kainos vasarą
  Ekspertas: dėl "baisiosios Rusijos" lietuviai už energiją mokėjo mažiausiai ES
  Lietuva padidino dujų tiekimą į Latviją ir Estiją
  Tegai:
  SGD terminalas, Lietuva

  Svarbiausios temos