05:46 2019 Liepos 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Eurai, archyvinė nuotrauka

  VMI: sumokėta daugiau nei 40 mln. eurų "pamirštų" mokesčių

  © Photo: Pixabay
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  6 0 0

  VMI primena, jog papildomai deklaruotus mokesčius reikia sumokėti per 20 dienų, jei šis terminas yra per trumpas, tuomet galima kreiptis į VMI ir sudaryti periodinių mokėjimų grafiką iki 2 metų be jokių palūkanų

  VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Valstybinė mokesčių inspekcija  informuoja, kad baigėsi laikas, skirtas vienintelei galimybei atsiskleisti ir dėkoja mokesčių mokėtojams, kurie iki liepos 1 dienos prisiminė praeityje pamirštus mokesčius, deklaravo ir pasirinko juos sumokėti be jokių baudų ir delspinigių, rašoma Vyriausybės pranešime.

  "Kai gyventojai ir įmonės išgirsta mokesčių administratorių ir priima sprendimą savarankiškai ištaisyti praeities klaidas bei savanoriškai deklaruoti pamirštus mokesčius, tai tokį mokesčių mokėtojų elgesį vienareikšmiškai galime laikyti šio projekto sėkme", – sako VMI prie FM pavaduotojas Artūras Klerauskas.

  Užtikrinant mokesčių mokėtojų anonimiškumą VMI neidentifikavo asmenų, kurie pasinaudojo galimybe atsiskleisti, ir deklaracijas priėmė bendrąja tvarka, todėl apie savanoriško atsiskleidimo mastą galime kalbėti remiantis tam tikrais rodikliais, viena iš jų – deklaracijų tikslinimo pokytis, kuris, lyginant su praėjusiais metais ir eliminavus tikslinimus, susijusius su darbo užmokesčiu, išaugo maždaug 41,7 mln. eurų.

  Deklaravę papildomas praeityje pamirštų mokesčių sumas ir pasinaudoję unikalia galimybe sudaryti periodinio mokėjimo grafikus ir beveik 8,2 mln. eurų sumą sumokės dalimis. Didžiausia suma, kuriai periodinių mokėjimų grafiką sudarė įmonė yra apie 632,1 tūkst. eurų, o gyventojas – 225,6 tūkst. eurų.

  Gariūnų turgavietė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Pažymėtina, jog senas deklaracijas paskutinėmis dienomis tikslinę ar teikę ir papildomas praeityje pamirštų mokesčių sumas deklaravę mokesčių mokėtojai, šiuo metu vis dar gali sudaryti mokesčių grafikus ir išdėstyti mokėjimą iki dviejų metų. Tą galima padaryti per 20 dienų po deklaracijos pateikimo ar patikslinimo.

  Dalis mokesčių mokėtojų deklaracijas tikslino VMI vykdomų kontrolės veiksmų metu. Supažindinti su VMI turima informacija, mokesčių mokėtojai, nelaukdami kontrolės veiksmų pabaigos pasitaisė, papildomai deklaravo apie 14,9 mln. eurų mokesčių, iš kurių dėl 3,1 mln. eurų sumokėjimo buvo sudaryti mokėjimo grafikai..

  VMI primena, jog papildomai deklaruotus mokesčius reikia sumokėti per 20 dienų. Jei šis terminas yra per trumpas, tuomet galima kreiptis į VMI ir sudaryti periodinių mokėjimų grafiką iki 2 metų be jokių palūkanų.

  Mokesčių tarifai Europos Sąjungos šalyse
  © Sputnik /
  Mokesčių tarifai Europos Sąjungos šalyse

  Dar šia tema

  VMI paskelbė didžiausius mokesčių mokėtojus 2018 metais
  FNTT tikrina statybos bendrovę, kuri nestatė namų ir nemokėjo mokesčių
  Mokesčių reforma pripažinta geriausiu metų sprendimu verslo aplinkai gerinti
  Tegai:
  mokesčiai, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI)

  Svarbiausios temos