05:03 2020 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  17

  Šį centrą sudarys du CERN inkubatoriai Vilniuje ir Kaune

  VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Lietuvoje įsikurs vienintelis Vidurio bei Rytų Europoje CERN technologijų verslo vystymo centras, praneša Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

  Šį centrą sudarys du CERN inkubatoriai Vilniuje ir Kaune. 

  CERN technologijų verslo vystymo centras rems novatoriškų idėjų kūrimą ir taikymą su CERN veikla susijusiose techninėse srityse. Vilniaus Saulėtekio slėnio bei Kauno mokslo ir technologijų parkuose įsikursiančioms inkubuojamoms įmonėms bus sudaromos sąlygos apsilankyti CERN tyrimų centruose ir gauti techninę bei konsultacinę pagalbą kuriant ir diegiant su CERN susijusias technologijas ir produktus.  Joms taip pat atsiras galimybė naudoti CERN prekių ženklą,  bus paprasčiau iš CERN įsigyti technologijų licencijas. 

  Planuojama, kad, be produktui vystyti palankių sąlygų, kiekvienam CERN inkubatoriuose Vilniuje ir Kaune veikiančiam startuoliui bus skiriamas 40 tūkst. eurų finansavimo krepšelis. Lėšos įmonėms bus skiriamos iš Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojamų Europos Sąjungos struktūrinių fondų. 

  CERN inkubatorių veiklos koordinavimu rūpinsis VšĮ Lietuvos inovacijų centras.

  Kiniją domina ne tik lietuviškas pienas, bet ir lazeriai >>

  CERN yra didžiausia ir garsiausia pasaulyje mokslo institucija, veikianti kaip mokslo ir verslo pasaulio sąsaja, jungianti fundamentinius tyrimus atliekančius mokslininkus ir technologijų vystytojus. 

  Lietuva praėjusiais metais pirmoji iš Baltijos šalių buvo priimta į CERN kaip asocijuotoji narė. Pranešime pabrėžiama, kad šis statusas leidžia Lietuvos mokslininkams dalyvauti CERN mokslinių tyrimų programose, vystyti inovatyvias verslo įmones, plėsti Lietuvos pramonės potencialą, mokytojams — tobulinti kvalifikaciją fizikos srityje, o jauniesiems mokslininkams — stažuotis šioje vienoje didžiausių ir pažangiausių pasaulyje mokslo organizacijų.

  Europos branduolinių tyrimų organizacija buvo įkurta 1954 metais ir yra didžiausias pasaulyje elementariųjų dalelių fizikos centras. Ji vienija daugiau nei 20 šalių.

  Daugelis šalių, tarp jų JAV, Japonija, Indija ir Rusija, turi stebėtojų statusą.

  Dar šia tema

  Lietuvoje atsiras du CERN verslo inkubatoriai
  Mokesčių reforma pripažinta geriausiu metų sprendimu verslo aplinkai gerinti
  Atsiranda nauja verslo niša ― duomenų apsaugos auditas
  Tegai:
  Kaunas, Vilnius, verslo centras

  Svarbiausios temos