09:56 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (299)
  39

  Prancūzų ekspertas palaiko naują Rusijos dujotiekį "Nord Stream-2", kuris, jo nuomone, turi neginčijamų ekonominių pranašumų ir gali tapti alternatyviu ir patikimesniu Rusijos dujų tiekimo maršrutu nei tranzitas per Ukrainą

  VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Jei Rusija nutrauks dujų tranzitą per Ukrainą, jau artimiausios žiemos metu Europos šalys susidurs su rimta "dujų krize", rašo ekonomistas ir buvęs Prancūzijos iždo generalinio direktorato aukšto rango darbuotojas Sebastianas Košaras leidinyje L'Opinion.

  Jis pabrėžia, kad tokios įvykių eigos tikimybė yra reali, nes Maskva ir Kijevas negali susitarti dėl naujos dujų tranzito sutarties, o dabartinė baigia galioti 2020 metų sausio 1 dieną.

  "Nesant racionalių ekonominių susitarimų — tai yra tokių, kurie garantuotų didelės apimties dujų tranzitą per Ukrainą už Rusijai priimtiną kainą, mes einame tiesiai link dujų krizės žiemą", — rašo Košaras.

  Šiuo atveju, jo nuomone, Europos šalys susudurs su dujų tiekimo sutrikimais, o tai labai padidins kainas. Be to, jis pabrėžia, kad Amerikos SGD nepadės išspręsti problemos  dėl pernelyg didelių sąnaudų.

  Todėl ekspertas teigia, kad Europa turėtų dėti visas pastangas ir padėti sudaryti naują susitarimą dėl tranzito tarp Maskvos ir Kijevo.

  Be to, Košaras palaiko naują Rusijos dujotiekį "Nord Stream-2", kuris, jo nuomone, turi neginčijamų ekonominių pranašumų ir gali tapti alternatyviu ir patikimesniu Rusijos dujų tiekimo maršrutu nei tranzitas per Ukrainą.

  Be to, ekspertas taip pat primena apie JAV grasinimus taikyti sankcijas naujam Rusijos dujotiekiui, tačiau tokie veiksmai, pasak Košaro, tik pablogins santykius tarp Vašingtono ir Europos.

  Tuo tarpu jis tikisi, kad naujasis Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis gali užmegzti dialogą su Rusija ir užkirsti kelią "dujų krizei". Todėl ekspertas ragina Europos šalis pradėti dialogą su Ukrainos prezidentu ir paskatinti jį pasiekti kompromisą su Rusija.

  Galiojančios sutartys dėl Rusijos dujų tiekimo ir tranzito per Ukrainą baigiasi 2019 metų pabaigoje. Nėra jokių garantijų dėl tolesnių pristatymo ir tranzito perspektyvų. Kitų trišalių derybų tarp Rusijos ir Ukrainos bei ES  dėl tolesnio Rusijos dujų tranzito per Ukrainos teritoriją data dar nenustatyta.

  "Nord Stream-2"

  Projektu "Nord Stream-2" numatoma tiesti dvi dujotiekio atšakas, kurių bendras ilgis — 55 mlrd. kubinių metrų dujų. Šias atšakas nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją žadama nutiesti per metus.

  Iš pradžių buvo planuojama, kad dujotiekis bus tiesiamas per Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos teritorinius vandenis arba išskirtines ekonomines zonas. 

  Zelenskio administracija "įslaptino" derybas su Rusija dujų tiekimo klausimu >>

  Prieš dujotiekio tiesimą pasisako JAV, kurios ketina tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES; Ukraina, nes baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito; Lenkija ir kai kurios kitos valstybės.

  Lietuvos URM vadovas anksčiau sakė, kad "Nord Stream-2" dujotiekio projektas yra "nepagarbos" Europos politikos pagrindams pavyzdys.
  Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

  Projektą planuojama baigti dar šiais metais.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (299)

  Dar šia tema

  Mileris pranešė, kada bus baigtos "Nord Stream-2" statybos
  JAV Atstovų rūmų komitetas patvirtino sankcijų įvedimą "Nord Stream-2"
  "Naftogaz" pareiškė apie visiško dujų tranzito praradimo riziką
  Rados deputatas įvardijo Rusijos dujų tranzito praradimo pasekmes
  Vokietija atskleidė derybų dėl dujų tranzito iš Rusijos per Ukrainą detales
  Tegai:
  Prancūzija, Rusija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos