06:42 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (275)
  97

  Pasak Ukrainos prezidento, nei Vokietija, nei Prancūzija nepadės Kijevui užkirsti kelią projektui

  VILNIUS, liepos 6 — Sputnik.  Dujotiekio "Nord Stream-2" dujotiekio statybos klausimas gali būti išspręstas Kijevo naudai po Ukrainos Prezidento Vladimiro Zelensko susitikimo su Amerikos lyderiu Donaldu Trampu, teigė Zelenskis darbo vizito Lvove metu, rašo RIA Novosti.

  Pasak Ukrainos prezidento, nei Vokietijos kanclerė Angela Merkel, nei Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas nesikiš į projekto "Nord Stream-2" įgyvendinimą, nes "jiems daro įtaką vietos verslas ir jie negali nieko padaryti."

  "Todėl vienintelis šios problemos sprendimas yra susitikimas su JAV prezidentu. Tai vienintelis asmuo, kuris, tikiu, išspręs šią problemą Ukrainos naudai", — pareiškė Zelenskis.

  Kol kas Zelenskio ir Trumpo susitikimo data nenustatyta. Be to, Zelenskis pažymėjo, kad rugsėjo mėnesį susitikimo su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda metu aptars "Nord Stream-2" statybą.

  Anksčiau naujasis Ukrainos prezidentas jau sakė, kad Kijevas mano, jog dujų projekto įgyvendinimas "kelia grėsmę Ukrainos ir visos Europos energetiniam saugumui". Kaip pastebėjo daugelis ekspertų, Kijevas visokeriopai stengiasi sutrukdyti dujotiekio statybai, nes nuogąstauja, kad Maskva atsisakys tranzito per Ukrainos teritoriją, o Ukrainos valstybės biudžetas neteks didelės dalies pajamų.

  Jungtinės Valstijos, savo ruožtu, nori užkirsti kelią "Nord Stream-2", nes tikisi, kad jų brangios suskystintos gamtinės dujos bus tiekiamos į Europą.

  Tuo tarpu Merkel ir kiti Vokietijos valdžios atstovai ne kartą išreiškė paramą projekto įgyvendinimui, nes mano, kad tai būtina pramonei ir gyventojams bei gerinant Vokietijos energetinį saugumą.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (275)

  Dar šia tema

  Rusija atsakė į Lietuvos išpuolius prieš "Nord Stream-2"
  JAV Atstovų rūmų komitetas patvirtino sankcijų įvedimą "Nord Stream-2"
  "Nord Stream 2 AG" atsisako tiesti dujotiekį Danijos teritoriniuose vandenyse
  Tegai:
  Prancūzija, Vokietija, Ukraina

  Svarbiausios temos