00:28 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  16

  Taip siekiama užkirsti kelią kontroliuojančių institucijų nustatytiems piktnaudžiavimo atvejams, kai neapdorotas tabakas panaudojamas nelegaliai apdoroto tabako gaminių gamybai ar prekybai

  VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Seimas priėmė Akcizų įstatymo pataisas, kuriomis nutarta nuo šių metų lapkričio 1 dienos taikyti akcizą neapdorotam tabakui, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

  Kaip anksčiau yra teigęs finansų ministras Vilius Šapoka, taip siekiama užkirsti kelią kontroliuojančių institucijų nustatytiems piktnaudžiavimo atvejams, kai neapdorotas tabakas panaudojamas nelegaliai apdoroto tabako gaminių gamybai ar prekybai.

  Pagal šiuo metu galiojančias Akcizų įstatymo nuostatas neapdorotas tabakas nėra apmokestinamas akcizu, tačiau jis savo savybėmis yra artimiausias apdorotam tabakui, todėl nuspręsta jam taikyti rūkomojo tabako akcizų tarifą — 68,6 euro už kilogramą.

  Nuo 2020 metų kovo 1 dienos akcizo neapdorotam tabakui tarifas didės iki 78,5 eurų už kilogramą, nuo 2021 metų kovo 1 dienos — iki 90 eurų už kilogramą.

  Akcizai nebus taikomi neapdorotam tabakui, panaudotam apdoroto tabako ir kaitinamojo tabako produktų, už kuriuos akcizai sumokėti, gamybai, taip pat eksportuotam ir į kitą ES valstybę narę išgabentam neapdorotam tabakui.

  Alternatyvaus rūkymo rūšių žala
  © Sputnik
  Alternatyvaus rūkymo rūšių žala

  Dar šia tema

  Lietuvoje kuriasi žaliavos šešėliniams tabako fabrikams tiekėjai
  Estijoje kardinaliai pasikeitė tabako pardavimo taisyklės
  Tegai:
  prekyba, gamyba, tabakas

  Svarbiausios temos