07:06 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  JAV prezidentas Donaldas Trampas sakė, kad leis JAV bendrovėms parduoti savo įrangą Kinijos "Huawei", jei tai nesukels problemų JAV nacionaliniam saugumui

  VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. "Huawei" kreipėsi į JAV prekybos departamentą su prašymu išbraukti įmonę iš juodojo sąrašo, nes tai gali paveikti bendrovės veiklą visame pasaulyje, be to, tiesioginę žalą patirs JAV bendrovės, praneša RIA Novosti.

  "JAV valdžios institucijos įtraukė mūsų įmonę į juodąjį sąrašą, mes, be abejo, tam prieštaraujame, nes nėra pagrindo šiems veiksmams, be to, tai taip pat pakenktų Amerikos įmonėms, kartu ir toms, kurios bendradarbiauja su "Huawei"", — sakė Liang Hua kanalo "Phoenix" eteryje.

  Liang Hua pavadino JAV sprendimą itin netinkamu, nes jis gali turėti įtakos paslaugų teikimui "Huawei" klientams daugiau nei 170 šalių.

  "Mes manome, kad turėtų būti ne sumažinti, bet visiškai panaikinti apribojimai, numatomi šiame juodajame sąraše", — pabrėžė Liang Hua.

  Be to, atsakydamas į klausimą, ar po JAV prezidento Donaldo Trampo pareiškimo apie tai, kad Amerikos įmonės gali parduoti savo įrangą "Huawei", pasikeitė situacija, jis pažymėjo, kad "komerciniu požiūriu jokių reikšmingų pokyčių neįvyko".

  Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas sakė, kad leis JAV bendrovėms parduoti savo įrangą Kinijos "Huawei", jei tai nesukels problemų JAV nacionaliniam saugumui.

  Gegužės viduryje Jungtinių Valstijų prekybos departamentas įtraukė "Huawei" į juodąjį sąrašą, kuris užkerta kelią įmonėms įsigyti komponentų ir technologijų iš Amerikos gamintojų.

  JAV administracija kaltina "Huawei" bendradarbiaujant su Kinijos Liaudies Respublikos karinėmis ir žvalgybos tarnybomis ir teigia, kad bendrovė galimai šnipinėja klientus. Be to, JAV yra įsitikinusi, kad kai kurios šalys nesinaudoja "Huawei" infrastruktūra ir įranga, kai pereina prie 5G korinio ryšio.

  Bendrovė gali patirti milijardus nuostolių dėl JAV apribojimų. Kinijos valdžios institucijos paragino Jungtines Valstijas panaikinti apribojimus "Huawei".

  Dar šia tema

  Linkevičius: ES turi daug klausimų dėl "Huawei"
  Išmaniuosiuose telefonuose "Huawei" nebus atnaujinama "Android" operacinė sistema
  "Huawei" pakomentavo situaciją su "Google"
  Rusijos komunikacijų ministerija derasi dėl bendradarbiavimo su "Huawei"
  Tegai:
  Huawei, Donaldas Trampas, JAV kariai

  Svarbiausios temos