04:49 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Tam, kad gerai veiktų dujų perdavimo sistema, būtina, kad per ją tekėtų 45 mlrd. kubinių metrų kuro

  VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Praradus Rusijos dujų tranzitą Ukrainos laukia tikra technogeninė katastrofa, buvęs ekonomikos ministras Viktoras Suslovas sakė TV kanalo "NewsOne" eteryje.

  Anksčiau bendrovės "Naftogaz" vadovas Andrejus Kobolevas kalbėjo apie technologinės nelaimės grėsmę. Jis pažadėjo, kad Ukraina "tikrai sušals", jei šildymo sezono pradžioje negalės išpumpuoti iš saugyklos 20 mlrd. kubinių metrų dujų.

  Politikas pažymėjo, kad Kijevas negalės išlaikyti reikalingo slėgio dujotiekiuose, jei neteks tranzito. Pasak jo, kad gerai veiktų dujų perdavimo sistema būtina, kad per ją tekėtų 45 mlrd. kubinių metrų kuro.

  "10,5 milijardo kubinių metrų (dujų — Sputnik) — tokio kiekio šiuo metu mes stokojame, tiek mes importuojame. Norint, kad dujų transportavimo sistema veiktų, reikia, kad vamzdynu tekėtų 45 mlrd. kubiniai metrai dujų, kitu atveju sistema neveiks — per didelio skersmens vamzdžiai, o tai reiškia, kad visuose Ukrainos regionuose apskritai bus prarasta prieiga prie dujų, todėl įmonės ir miestai turės būti atjungti, kad būtų galima išlaikyti spaudimą."

  Jis pridūrė, kad ir Vokietija, ir Rusija pabrėžė, jog tam tikru lygiu tranzitas per Ukrainą bus išsaugotas, todėl Suslovas paragino Kijevą derėtis atsakingai ir nekalbėti neapgalvotai.

  "Daugelis mūsų pareigūnų nesupranta, kokių pasekmių jie gali sukelti Ukrainai, daugeliu atvejų nepagrįstai laikosi agresyvios pozicijos, kuri verčia Rusiją ir Europą statyti dujotiekius apeinant Ukrainą", — skundėsi jis.

  Sutartys dėl dujų tiekimo ir tranzito iš Rusijos per Ukrainą baigia galioti metų pabaigoje. Nuo 2015 metų lapkričio mėnesio Kijevas atsisakė pirkti dujas iš "Gazprom" ir pumpuoja kurą iš Europos, daugiausia iš Slovakijos, Vengrijos ir Lenkijos. Nors Ukrainos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad sugebėjo "nušokti nuo Rusijos dujų adatos", daugelis pareigūnų ir politikų pažymėjo, kad tokie pirkimai yra brangesni nei tiesioginiai tiekimai iš Rusijos.

  "Gazprom" vadovas Aleksejus Mileris birželio mėnesį sakė, kad koncernas buvo pasirengęs pigiau parduoti kurą Ukrainai, nei ji pirko iš Europos šalių, todėl išlaidos galutiniam vartotojui sumažėtų 25 proc. Tačiau "Naftogaz" vadybininkas Jurijus Vitrenko šį pasiūlymą pavadino "nesąmone", nes, anot jo, Rusijos dujų kaina jau yra padidinta šimtu procentų. Kiek tiksliai dujų kaina yra per didelė, jis nenurodė.

  Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų prieinamumą gyventojams
  © Sputnik
  Europos šalių reitingas pagal gamtinių dujų prieinamumą gyventojams

  Dar šia tema

  "Gazprom" paskelbė tikėtiną dujų kainą kaimyninėms šalims
  Skeptikų žiniai: Rusijos dujų telkinių užteks ilgam
  Zelenskio administracija "įslaptino" derybas su Rusija dujų tiekimo klausimu
  Kijevas ruošiasi visiškam Rusijos dujų tranzito nutraukimui
  Europos dujos kainavo Ukrainai keturis kartus brangiau nei Rusijos
  Europai reikalingos "Nord Stream-2" dujos, teigia projekto ES partneris
  Tegai:
  kuras

  Svarbiausios temos