10:23 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (70)
  41

  Gali būti, kad statant atliekyną Ignalinos AE valstybinės įmonės bandys perkelti finansinę naštą ant Lietuvos gyventojų pečių, mano ekspertas Aleksejus Anpilogovas

  VILNIUS, liepos 17 — Sputnik. Lietuva pradės taupyti lėšas, kad pastatytų giluminį atliekyną Ignalinos atominės elektrinės (IAE) radioaktyviosioms medžiagoms. Manoma, kad Vilniui tai kainuos 2,52 milijardo eurų.

  Tam, kad pavyktų sukaupti reikiamas lėšas, valstybės valdomos įmonės kasmet perves į Rezervinio fondo sąskaitą 25 proc. dividendų.

  Interviu Sputnik Lietuva branduolinės energetikos ekspertas, Mokslinių tyrimų ir civilinių iniciatyvų fondo prezidentas Aleksejus Anpilogovas pareiškė, kad sprendimas pritraukti dividendus, siekiant apmokėti statybas, gali turėti neigiamą įtaką šalies ekonomikai.

  "Dividendai — tai lėšos vidaus investicijoms, ypač valstybinėms įmonėms. <...> Taigi, tai paprastai mokestis visai ekonomikai... Tuo tarpu daugelis iš jų [valstybinių įmonių] taip pat yra monopolistai. Atitinkamai, jie galės didinti tarifus visiems gyventojams ir tokiu būdu perkelti lėšų surinkimą ant visų lietuvių pečių. Ir dabar visi Lietuvos piliečiai tiesiogiai ar netiesiogiai mokės mokestį už savo vyriausybės kvailumą, už Europos Sąjungos niekšiškumą ir už situaciją, kurios jie negali pakeisti", — pasakė ekspertas.

  Temos:
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (70)

  Dar šia tema

  Ignalinos AE patikrinti saugai svarbūs kėlimo įrenginiai, esama broko
  Vyriausybei bus pristatyta Ignalinos AE uždarymo ataskaita
  Tegai:
  atliekynas, Ignalinos atominė elektrinė (IAE), Lietuva

  Svarbiausios temos