10:49 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Skvernelis pabrėžė, kad tai būtų labiau skatinamosios priemonės, kuriomis planuojama pritraukti papildomų lėšų valstybės biudžetui

  VILNIUS, liepos 18 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad Lietuva naujų mokesčių ar didesnio jų progresyvumo neišvengs.

  Sauliaus Skvernelio kalbą socialinio tinklo "Facebook" paskyroje transliavo Seimo spaudos tarnyba.

  "Tai, kas yra suplanuota ir planuojama, kalbant apie tiek galbūt didesnį mokesčių progresyvumą ir nėra ką slėpti, nėra diskusijos, iš esmės mes turėsime priiminėti sprendimus, kas susiję su mokesčiais, kurie tiesiogiai neįtakoja į fiskalinę mūsų drausmę ir išlaidavimą — tai yra, nekilnojamojo turto mokesčiai, ekologiniai, susiję su transporto sritimi, mokesčiai", — pranešė jis.

  Ministro pirmininko teigimu, tai būtų daugiau skatinamosios priemonės, kuriomis Vyriausybė tikisi papildyti valstybės biudžetą.

  "Ar tai bus mokestis, ar rinkliava, jau tėra detalės. Tuos žingsnius neišvengiamai turėsime daryti", — Seime sakė Skvernelis.

  Liepos pradžioje keturios Seimo partijos pasirašė naują koalicijos sutartį. Naują koaliciją sudaro 76 deputatai.

  Valdančiąja dauguma tapo "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" (LVŽS), Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDP), partija "Tvarka ir teisingumas" bei "Lietuvos lenkų rinkimų akcija–Krikščioniškų šeimų sąjunga" (LLRA-KŠS).

  Anksčiau valdančioji koalicija atskleidė būsimų reformų detales. Mokestinės politikos ir valstybės valdymo srityse žadama pagreitinti ir supaprastinti PVM permokos grąžinimą taip, kad nebūtų įšaldomos mokesčių mokėtojų lėšos.

  Be kita ko, ketinama įvesti papildomą Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą ir padaryti mokesčių sistemą dar progresyvesnę.

  Dar šia tema

  Landsbergis: tokia koalicija diskredituoja kovos su korupcija pastangas
  Tegai:
  valdančioji koalicia, koalicija, transportas, mokesčiai, Saulius Skvernelis, ministras pirmininkas, Lietuva

  Svarbiausios temos