05:06 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  72

  Seimo narys Arvydas Anušauskas siūlo indeksuoti (didinti) valstybines pensijas, tačiau iš Socialinių reikalų ir darbo ministerijos negauna jokių žinių apie ruošiamus projektus

  VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Tam, kad padidėtų visos valstybinės pensijos bent 10 proc. 2020 metais, reikėtų apie 5,1 mln. eurų, vien nukentėjusių asmenų pensijoms — 3,5 mln. eurų, rašoma Seimo pranešime.

  Šios pensijos iš esmės nekinta jau daugelį metų. Seimo narys Arvydas Anušauskas siūlo indeksuoti (didinti) valstybines pensijas, tačiau iš Socialinių reikalų ir darbo ministerijos negauna jokių žinių apie ruošiamus projektus.

  Anušauskas nurodo, kad, kas keli mėnesiai besikreipdamas į Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovus dėl valstybinių pensijų indeksavimo pagal kintančius ekonomikos rodiklius, vis gauna beveik identiškus atsakymus, kad klausimas dėl valstybinių pensijų indeksavimo (didinimo) turėtų būti svarstomas valstybinių pensijų pertvarkos kontekste.

  "Gerai, svarstykime, jei jau tai įrašyta Vyriausybės programoje. Kol kas nė vienos rūšies valstybinės pensijos nėra indeksuojamos: nei daugiavaikėms motinoms, nei mokslininkams, nei kariams ir pareigūnams, nei nukentėjusiems asmenims. Aš nemanau, kad tai teisinga", — teigia Seimo narys.

  Anot politiko, jeigu Socialinių reikalų ir darbo ministerijai nesiseka pagal Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių planą rengti valstybinių pensijų skyrimo, pensijų dydžių nustatymo, apskaičiavimo bei mokėjimo teisinio reguliavimo tobulinimo įstatymų, tai šių pensijų indeksavimas turi vykti pagal dabar galiojančius įstatymus, keičiant valstybinių pensijų bazę.

  Statistikos departamentas praneša, kad praėjusių metų pabaigoje Lietuvoje bent vienos rūšies pensiją gavo kas trečias šalies gyventojas.

  Preliminariais duomenimis, bent vienos rūšies pensiją gavo 904,7 tūkstančio lietuvių.

  Palyginti su 2017 metais, pensijų gavėjų skaičius sumažėjo 0,1 procento, arba 0,7 tūkstančio žmonių. Tačiau pensininkų skaičius, palyginti su likusiu gyventojų skaičiumi, ir toliau auga.

  Senatvės pensijas 2018 metų pabaigoje gavo 671,9 tūkstančio asmenų, arba ketvirtadalis šalies gyventojų. Vienam tūkstančiui gyventojų teko 240 šių pensijų gavėjų, o 2017 metų pabaigoje — 239.

  Kaip pensininkai gyvena ES
  © Sputnik /
  Kaip pensininkai gyvena ES

  Dar šia tema

  Ministerija skelbia tris priemones pensininkų skurdui mažinti
  Lietuva pateko į ES trejetuką pagal pensininkų skurdo riziką
  Dauguma Lietuvos pensininkų jaučia bendravimo trūkumą
  Tegai:
  pensijos

  Svarbiausios temos