15:30 2020 Gegužės 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Statistikos agentūros "Eurostat" duomenimis, Lietuva užima antrąją vietą šalių, kuriose didžiausia pajamų nelygybė ES, sąraše

  VILNIUS, liepos 22 — Sputnik. Statistikos agentūros "Eurostat" duomenimis, Lietuva yra įtraukta į didžiausią pajamų nelygybę turinčių ES šalių sąrašą.

   

  ​"Eurostat" duomenimis, Bulgarijoje pajamų nelygybė didžiausia, jos rodiklis yra 8,2 balai. Lietuva užima antrąją vietą — 7,3 balai.

  Kitos šalys pagal šį rodiklį — Ispanija (6,6), Rumunija (6,5), Latvija (6,3), Graikija (6,1).

  Mažiausia pajamų nelygybė buvo pastebėta Čekijoje ir Slovėnijoje, kur abiejų šalių koeficientas buvo įvertintas 3,4. Po jų — Suomija (3,5), Slovakija (3,5) ir Belgija (3,8).

  Lietuvos gyventojai nuolat nerimauja dėl didėjančių maisto produktų kainų ir mažo darbo užmokesčio, tuo tarpu pati Lietuva ES reitinguose pagal pajamas ir gyvenimo kokybę užima paskutiniąsias vietas.

  Lietuvoje minimalus darbo užmokestis yra 555 eurai per mėnesį ir yra vienas žemiausių ES. Profesinių sąjungų atstovai dažnai skundžiasi dėl mažo darbo užmokesčio ir reikalauja jį didinti.

  Kai kurie ekspertai mano, kad žlugus TSRS ir Lietuvai įstojus į ES, šalis tapo Europos periferija, visiškai praradusia nepriklausomybę. Interviu Sputnik Lietuva ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius sakė, kad ES dirbtinai išlaiko žemą pragyvenimo lygį Lietuvoje, siekdama panaudoti respublikos išteklius kitoms Europos zonoms plėtoti.

  Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse
  © Sputnik /
  Minimalus darbo užmokestis Europos šalyse
  Tegai:
  pajamų nelygybė, Lietuva, Eurostat

  Svarbiausios temos