04:52 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (380)
  98

  Baltijos šalių posūkis link Vakarų energetikos sektoriaus pakenks Baltijos mokesčių mokėtojų kišenėms, mano branduolinės energetikos ekspertas Aleksejus Anpilogovas

  VILNIUS, liepos 24 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda paragino Latvijos vadovą Egilą Levitą bendradarbiauti, siekiant sumažinti Baltarusijos AE "branduolinę grėsmę".

  Be to, Lietuvos lyderis pasiūlė atnaujinti trišalius Baltijos šalių vadovų susitikimus, siekiant aptarti regiono energetinę nepriklausomybę.

  Interviu Sputnik Lietuva branduolinės energetikos ekspertas, istorinių tyrimų fondo "Osnovanije" direktorius Aleksejus Anpilogovas sakė, kad Lietuvos prezidentas išsakė grynai politinį ir ekonomiškai nenaudingą dalyką.

  "Čia yra politinis motyvas, kuris prieštarauja ekonomikai, čia ne tik Baltarusijos AE klausimas. Lietuva, Latvija ir Estija apskritai atsisako pirkti elektros energiją iš Baltarusijos ir Rusijos Federacijos. Didžioji energijos, kuri pakeičia energiją iš Rusijos ir Baltarusijos, dalis yra iš Švedijos ir Suomijos, ir ši energija tiekiama brangiais kabeliais, o pati brangiausia teka Baltijos jūros dugnu. Švedija ir Suomija turi nuosavą branduolinės energijos balanso dalį. Dėl kažkokios priežasties tai nedomina nei Talino, nei Vilniaus, nei Rygos. Aš neturiu iliuzijų, kad tai grynai politinis pareiškimas. Tai yra konkretus posūkis link Vakarų, kuris bus apmokamas iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos mokesčių mokėtojų kišenių", — sakė ekspertas.

  Anpilogovo teigimu, Baltijos šalys virs dykumomis, nes jose nebus pramonės ir žemės ūkio.

  "Nėra jokių pramonės šakų, tačiau gyventojai turės mokėti už elektros energiją pagal Europos tarifus, kurie dvigubai ar trigubai viršija tuos, kurie buvo Baltijos šalyse prieš penkerius metus. Lietuva jau pardavė savo ateitį. Kitos eilėje — Latvija ir Estija. Labiausiai tikėtina, kad jos virs "antropodykumomis" — žmonės išvyks, nes ten nebebus pajėgios pramonės ir liks vien parodomasis turistų aptarnavimas. Baltijos šalys atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje, o jų elitas "sėkmingai į ją veda" visus gyventojus, kurie vis dar ten lieka", — sakė ekspertas.

  Baltarusijos AE

  Baltarusijos atominė elektrinė statoma Gardino srityje, už 50 kilometrų nuo Vilniaus.

  Lietuva nuolat priešinasi projektui, teigdama, kad objektas kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

  Vilnius paragino boikotuoti Baltarusijos atominės elektrinės statybą, tačiau nesulaukė paramos iš kitų šalių. Tada Lietuvos valdžia atsisakė pirkti elektros energiją iš elektrinės, taip pat Seimas uždraudė importuoti elektros energiją iš šalių, kuriose veikia "nesaugios" atominės elektrinės.

  Baltarusija ne kartą pareiškė, kad Lietuvos pretenzijos yra politizuotos. Šalies valdžia ne kartą pabrėžė, kad objektas statomas pagal saugos standartus, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims pavojaus nėra.

  Šį rudenį planuojama pradėti eksploatuoti Baltarusijos AE pirmąjį energijos bloką, antrąjį — 2020 metais.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (380)

  Dar šia tema

  Lietuva sugalvojo "legendą" apie kovą su Rusijos energetikos projektais
  Lietuva artėjantį Baltarusijos AE paleidimą pavadino "didžiuliu smūgiu" visai Europai
  Tegai:
  elektros energija, Astravo AE, Lietuva, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos