14:10 2020 Kovo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (275)
  50

  "The Daily Beast" cituoja Paulo laišką kitiems senatoriams, kuriame jis pažymi, kad dabartinė įstatymo projekto forma pakenks ne Rusijai, o JAV sąjungininkams Europoje

  VILNIUS, liepos 28 — Sputnik. JAV senatorius Randas Paulas neleido priimti įstatymo, reglamentuojančio sankcijas dujotiekiui "Nord Stream-2", rašo leidinys "The Daily Beast".

  Pasak leidinio, Paulas Senato Užsienio reikalų komitete atidėjo įstatymo projekto, kuriuo nustatomos sankcijos laivams, užsiimantiems dujotiekio tiesimu atviroje jūroje, taip pat su projektu susijusiems juridiniams ir fiziniams asmenims, svarstymą.

  "The Daily Beast" cituoja Paulo laišką kitiems senatoriams, kuriame jis pažymi, kad dabartinė įstatymo projekto forma pakenks ne Rusijai, o JAV sąjungininkams Europoje. Jo teigimu, Šveicarijos bendrovė, turinti verslą JAV, ir Italijos bendrovė, kurios būstinė yra Teksase, užsiima dujotiekio povandeninės dalies klojimu.

  Paulo manymu, prieš priimdami įstatymo projektą, senatoriai turėtų nuspręsti, ar tokia strategija yra veiksminga kovos su Rusija forma, ir ragina savo kolegas persvarstyti šį projektą ir atmesti dokumentą.

  Be to, "The Daily Beast" primena, kad Paulas yra artimas amerikiečių lyderiui Donaldui Trampui, o praėjusiais metais jis lankėsi Rusijoje ir perdavė Jungtinių Valstijų prezidento laišką Kremliui.

  "Nord Stream-2"

  "Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 mlrd. kubinių metrų per metus, tiesimą iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG".

  "Gazprom" investuoja pusę lėšų, o likusias suteiks Europos partneriai — "Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall".

  EK vadovė "Nord Stream-2" įžvelgė priklausomybės nuo Rusijos pavojų >>

  Lietuvos URM vadovas anksčiau sakė, kad "Nord Stream-2" dujotiekio projektas yra "nepagarbos" Europos politikos pagrindams pavyzdys. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas.

  Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

  Projektą planuojama baigti dar šiais metais.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (275)

  Dar šia tema

  Bundestagas atsakė į JAV grasinimus dėl "Nord Stream-2"
  Rusija atsakė į Lietuvos išpuolius prieš "Nord Stream-2"
  Prancūzijos ekspertas pabrėžė "Nord Stream-2" privalumus
  "Nord Stream 2 AG" daro atskiro arbitražo su ES prielaidą
  Tegai:
  Europa, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos