02:02 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  Sausra, archyvinė nuotrauka

  Lengvatų sulauks nuo sausros nukentėję žemdirbiai 

  CC0 / Pixabay
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  8 0 0

  Šiuo metu daugiausiai sunkumų patiria gyvulininkystės ūkiai, kurie susiduria su pašarų paruošimo problema

  VILNIUS, liepos 30 – Sputnik. Žemės ūkio ministerija ketina numatyti nuo sausros nukentėjusiems šalies ūkininkams lengvatas dėl žalinimo ir kitų reikalavimų įgyvendinimo, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Birželio mėnesį ŽŪM oficialiai kreipėsi į Europos Komisiją prašydama sušvelninti ekologiniu požiūriu svarbių vietovių reikalavimų sąlygas Lietuvos ūkininkams, nukentėjusiems nuo sausros. EK, savo atžvilgiu, rekomendavo Lietuvai pačiai apsispręsti, kokias lengvatas taikyti.  

  "Žalinimo ir kitų reikalavimų įgyvendinimo lengvatos bus taikomos visiems šalies ūkininkams", - informuoja ŽŪM.

  Šiuo metu daugiausiai sunkumų patiria gyvulininkystės ūkiai, kurie susiduria su pašarų paruošimo problema. Planuojama, kad daugiau lengvatų sulauks būtent gyvulininkystės ūkiai.

  ŽŪM turi pagrindo manyti, kad šiemet dėl užklupusios sausros Lietuvai taip pat bus suteikta galimybė išmokėti ir didesnius – iki 75 proc. (vietoje buvusių 50 proc.) – tiesioginių išmokų avansus, o Lietuvos kaimo plėtros programos plotinėms priemonėms – iki 85 proc. (vietoje buvusių 75 proc.).

  Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė apie hidrologinės sausros pabaigą, tačiau rytinėje šalies dalyje, ypač Neries upėje, vandens lygis vis dar yra žemesnis už natūralų.

  Ekspertai pažymėjo, kad sausra jau paveikė pasėlį, tačiau žala bus galutinai nustatyta tik nuėmus derlių. Pasak Žemės ūkio ministerijos, pavasario pasėlių derlius sumažės apie 40 proc.

  Dar šia tema

  Daugiau kaip 60 Prancūzijos departamentų apribojo vandens sunaudojimą dėl sausros
  Hidrologinė sausra šalyje jau užleido pozicijas drėgnesniems orams
  Tegai:
  lengvatos, žemdirbiai, sausra

  Svarbiausios temos