09:40 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Vilnius, archyvinė noutrauka

  Statistikos departamentas: Lietuvos BVP padidėjo 4 proc.

  © Depositphotos / inga buchynenko
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  16

  Teigiamam pokyčiui didžiausios įtakos turėjo išaugusi didmeninės ir mažmeninės prekybos bei transporto sukurta pridėtinė vertė

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) padidėjo keturiais procentais, palyginti su pirmuoju praėjusių metų ketvirčiu, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

  2019 metų pirmąjį pusmetį BVP sudarė 22,7 mlrd. euro. Palyginti su 2018 metų pirmuoju pusmečiu, realus BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, buvo 4,0 proc.

  2019 metų antrąjį ketvirtį BVP to meto kainomis siekė 12,0 mlrd. eurų.  Palyginti su pirmuoju ketvirčiu, realus BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką,  sudarė 0,9 proc.

  Teigiamam BVP pokyčiui didžiausios įtakos turėjo išaugusi didmeninės ir mažmeninės prekybos, variklinių transporto priemonių ir motociklų remonto, transporto ir saugojimo, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų įmonių sukurta pridėtinė vertė.

  Neigiamą įtaką darė žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės, finansinės ir draudimo veiklos įmonių pridėtinės vertės pokyčiai.

  2019 metais bus atlikta nacionalinių sąskaitų rodiklių revizija.

  Kaip anksčiau rašė Sputnik Lietuva, Europos Komisija numato, kad šalies vidaus paklausa ir toliau skatins ekonomikos augimą, tačiau numatoma silpnesnė pagrindinių Lietuvos eksporto partnerių paklausa turėtų lėtinti eksporto augimą. EK vertinimu, 2020 metais BVP augimas sulėtės iki 2,4 proc.

  Dar šia tema

  Lietuva nesugeba susitvarkyti su vieninteliu nacionaliniu stadionu
  EK pranašauja, kad Lietuvos BVP augimas ateinančiais metais sulėtės iki 2,4 proc.
  Lietuvai prognozuojamas mažiausias BVP augimas tarp Baltijos šalių
  Tegai:
  Statistikos departamentas, Lietuva

  Svarbiausios temos