21:47 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Skaičiuojama, kad atvykę turistai per šiuos metus bendrai Lietuvoje turėtų išleisti daugiau kaip 1 milijardą eurų, šie skaičiai turėtų tapti naujais šalies turizmo rekordais

  VILNIUS, liepos 30 — Sputnik. Šiais metais į mūsų šalį turėtų užsukti bent 3 mln. turistų, kurie čia praleis vieną ar daugiau dienų, rašoma "Swedbank" pranešime.

  Skaičiuojama, kad atvykę turistai per šiuos metus bendrai Lietuvoje turėtų išleisti daugiau kaip 1 milijardą eurų. Šie skaičiai turėtų tapti naujais šalies turizmo rekordais. Pagal užsienio turistų nakvynių skaičiaus augimą Lietuva pastaruosius dvejus metus yra tarp ES lyderių.

  Tokias prognozes lemia tai, kad Lietuva turi pakankamai neblogą susisiekimą su didžiausiais miestais Europoje. Antra, į Lietuvą per pastaruosius kelerius metus atėjo keli pasaulyje žinomi viešbučių tinklai. Tiesa, kol kas didžioji dalis investicijų į apgyvendinimo paslaugas yra koncentruota šalies sostinėje.

  Vilnius nemažina turizmo rinkodaros tempo ir toliau išlieka užsienio keliautojų dėmesio centre. Lietuvos sostinė jau šį mėnesį pristatoma skrydžių kompanijų žurnalų viršeliuose, tikslinę Vilniaus reklamą netrukus pristatys Jungtinės Karalystės kelionių žurnale "National Geographic Traveller", suplanuoti pažintiniai žiniasklaidos ir kelionių agentūrų vizitai į Vilnių, rinkodaros kampanijos tikslinėse rinkose ir kiti veiksmai.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad labai išaugo ir į Vilnių atvykusių turistų iš kitų Lietuvos miestų skaičius: 2018 metais Vilniaus apgyvendinimo įstaigos sulaukė net 18,3 proc. daugiau atvykusių svečių iš Lietuvos nei 2017 metais.

  Palyginti su Vilniumi, Kaunas praėjusiais metais sulaukė apie keturis kartus mažiau turistų –  apie 320 tūkstančių. Didesniąją jų dalį (67 proc.) sudarė svečiai iš užsienio. Be to, keliautojai Kaune praleidžia vis daugiau laiko – nakvynių skaičius pastaruosius keletą metų auga po 11 proc. kasmet. Nepaisant to, viešbučių kambarių skaičius šiame mieste nuo 2013 metų nesikeičia.

  Per pastaruosius metus didelius turistų srautus pritraukė ir Palanga, Druskininkai, Birštonas. Tuo metu Trakų, Kretingos, Molėtų rajonuose turistų skaičius ūgtelėjo po 10 proc. ar daugiau. Didžiąją dalį turistų mažesniuose miestuose ir regionuose sudaro šalies gyventojai.

  Savo ruožtu Rusijos bendrovė "Aviasales" pažymėjo, kad per pirmuosius keturis šių metų mėnesius Rusijos turistai mažiau domėjosi kelionėmis į Lietuvą. Lėktuvų bilietų užsakymų skaičius sumažėjo 5 proc., o vidutinė kaina padidėjo 18 proc. iki 13 357 rublių (188,14 eurų).

  Europos Sąjungos šalių ekonomikos turizmas
  © Sputnik /
  Europos Sąjungos šalių ekonomikos turizmas

  Dar šia tema

  Lietuvos gyventojai išleido daugiau nei 190 mln. eurų užsienyje
  Kurortai jau nereikalingi: ekstremalus karštis įsivyravo Europoje
  Lietuva — viena iš populiariausių šalių, kuriose rusai atostogauja pavasarį
  Turistai iš Ukrainos ir toliau keliauja į Krymą, nepaisydami bauginimų
  Kaliningrade paaiškinta, kodėl lietuviai nori gauti elektronines vizas
  Pasivaikščiojimas po Jaltą: kaip atrodo vasaros atostogos pietinėje Krymo pakrantėje
  Tegai:
  rekordas, turistai

  Svarbiausios temos