05:52 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Laivas pristatė daugiau nei 130 tūkstančių kubinių metrų kuro

  VILNIUS, liepos 31 — Sputnik. Tanklaivis "Arctic Aurora" į Klaipėdos uostą atgabeno suskystintų gamtinių dujų (SGD). Tai patvirtina duomenys iš laivų sekimo svetainės Marinetraffic.com.

  Laivas išplaukė iš Norvegijos Melkojaus uosto liepos 21 dieną ir trečiadienį 04:32 Lietuvos laiku pasiekė Klaipėdą.

  Pagal Klaipėdos SGD terminalo operatoriaus "Klaipėdos nafta" grafiką tanklaivis atvežė 138 tūkstančius kubinių metrų suskystintų dujų.

  Prekės gavėjas neskelbiamas.

  2015 metais Lietuva pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą Klaipėdoje. Tuo metu buvo skelbiama, kad terminalas statomas tam, kad Lietuva atsikratytų Rusijos korporacijos "Gazprom" monopolijos.

  Nepaisant pareiškimų apie "energetinę nepriklausomybę", Vilnius ir toliau perka dujas iš Rusijos.

  "Gazprom" duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuva padidino dujų importo iš Rusijos bendrovės apimtis 13 proc. iki 0,674 mlrd. tonų. Per metus Lietuva importuoja 1,373 mlrd. kubinių metrų rusiško kuro.

  Vilnius perka rusiškas SGD, atvirai nepranešdamas apie sutartį su rusišku "Novatek". Interviu Sputnik Lietuva Nacionalinio energetinio saugumo fondo generalinis direktorius Konstantinas Simonovas pažymėjo, kad nepaisant politinės demagogijos, Lietuvoje yra žmonių, kurie supranta, kad rusiškos dujos pigesnės Lietuvos vartotojams.

  Daugiausia SGD į Lietuvą eksportuoja JAV ir Norvegija. Kai kurie ekspertai mano, kad amerikietiškos dujos šaliai kainuoja brangiau nei rusų, tačiau Lietuvos vadovybė neatskleidžia kuro pirkimo išlaidų, tvirtindama, kad tai yra pelninga.

  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»
  © Sputnik /
  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»

  Dar šia tema

  Dujovežis "Neptune" atgabeno į Lietuvą daugiau kaip 130 kub. m SGD
  Žiniasklaida atskleidė "efektyvų metodą" kovoje su "Nord Stream-2"
  "Novatek" pareiškė, kad SGD rinkoje yra perteklius
  Tegai:
  Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, SGD

  Svarbiausios temos