16:59 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (69)
  35

  VATESI specialistai tikrino, kaip įmonė laikosi saugos reikalavimų vykdydama galutinai sustabdytų energijos blokų saugai svarbių įrenginių techninę priežiūrą, kaip užtikrina jų priešgaisrinę saugą, tvarko radioaktyviąsias atliekas

  VILNIUS, rugpjūčio 6 — Sputnik.  VĮ Ignalinos atominėje elektrinėje atlikti 26 veiklos patikrinimai, praneša Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI).

  VATESI specialistai tikrino, kaip įmonė laikosi saugos reikalavimų vykdydama galutinai sustabdytų energijos blokų saugai svarbių įrenginių techninę priežiūrą, kaip užtikrina jų priešgaisrinę saugą, tvarko radioaktyviąsias atliekas, vykdo nebereikalingų įrenginių išmontavimo ir dezaktyvavimo darbus, užtikrina branduolinės energetikos objektų ir branduolinių medžiagų radiacinę ir fizinę saugą, avarinę parengtį.

  Taip pat tikrinta, kaip įmonė kontroliuoja ir apskaito branduolines medžiagas.

  "Šių patikrinimų metu buvo nustatyta dešimt pažeidimų, iš jų du mažareikšmiai. Daugiausia pažeidimų užfiksuota saugai svarbių konstrukcijų, sistemų ir komponentų eksploatavimo, įrenginių išmontavimo ir dezaktyvavimo bei radioaktyviųjų atliekų tvarkymo srityse", — teigiama inspekcijoje.

  VĮ Ignalinos atominei elektrinei nustatyta tvarka taikytos poveikio priemonės – teikti privalomi vykdyti nurodymai pašalinti pažeidimus.

  "Mažareikšmius pažeidimus įmonė pašalino iš karto. Kiti pažeidimai šalinami laiku ir tinkamai", — sakoma VATESI pranešime.

  Ignalinos AE

  1983 metais atidaryta Ignalinos atominė elektrinė, Lietuvai įstojus į ES, 2009 metų gruodžio 31 dieną visiškai nutraukė elektros energijos gamybą. Lietuvos gyventojai priešinosi atominės elektrinės uždarymui, o valstybė tapo labiau priklausoma nuo elektros tiekimo iš kitų šalių.

  AE demontavimo projektas, kurio vertė siekia apie tris milijardus eurų, daugiausia finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Lietuva iš valstybės biudžeto skiria tik 14 procentų nuo bendros sumos ir turės padidinti savo įnašą iki 20 procentų. Tikimasi, kad Ignalinos AE uždarymas baigsis 2038 metais.

  Vilnius planavo statyti naują, Visagino AE, bendradarbiaudamas su Latvija ir Estija, tačiau projektas buvo sustabdytas dėl pasikeitusios Lietuvos valdžios ir situacijos rinkoje.

  Temos:
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (69)

  Dar šia tema

  Ignalinos AE sparčiai ruošiasi išmontuoti du Černobylio tipo reaktorius
  Politologas: Lietuva užslėpė skriaudą Baltarusijai dėl Ignalinos AE
  Ignalinos AE patikrinti saugai svarbūs kėlimo įrenginiai, esama broko
  Ignalinos AE uždarymas kainuos 60 milijonų eurų mažiau
  Ignalinos AE apsaugą numatoma perduoti Viešojo saugumo tarnybai
  Tegai:
  kietosios radioaktyviosios atliekos, priešgaisrinės saugos reikalavimai, energija

  Svarbiausios temos