17:55 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  163

  Laivas "Coral Fungia" iš Vysocko uosto išplaukė praėjusios savaitės pabaigoje

  VILNIUS, rugpjūčio 8 — Sputnik. Laivų sekimo svetainės Marinetraffic.com duomenimis, į Klaipėdos uostą atvyko tanklaivis su suskystintų gamtinių dujų (SGD) kroviniu iš Rusijos.

  Laivas "Coral Fungia" iš Vysocko uosto išplaukė rugpjūčio 2 dieną ir į Klaipėdą atplaukė ketvirtadienį 00:19 val. Lietuvos laiku.

  SGD terminalo "Klaipėdos nafta" (KN) grafiko duomenimis, krovinio tūris yra dešimt tūkstančių kubinių metrų SGD.

  SGD gavėjas neskelbiamas.

  Tariamai norėdama atsikratyti Rusijos korporacijos "Gazprom" monopolijos, 2015 metais Klaipėdoje Lietuva pastatė suskystintų gamtinių dujų terminalą. Be to, iš Norvegijos nuomojamas SGD laivas – plaukiojančioji suskystintųjų gamtinių dujų saugykla "Independence", už kurią KN per metus moka 60 milijonų eurų nuomos mokestį.

  Nepaisant pareiškimų apie "energetinę nepriklausomybę", Vilnius ir toliau perka dujas iš Rusijos, atvirai neskelbdamas apie sutartį su Rusijos "Novatek".

  "Gazprom" duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuva padidino iš Rusijos bendrovės perkamų dujų kiekį 13 procentų — iki 0,674 milijardo tonų. Per metus Lietuva importuoja 1,373 milijardo kubinių metrų rusiško kuro.

  SGD į Lietuvą daugiausia eksportuoja JAV ir Norvegija. Kai kurie ekspertai mano, kad Amerikos dujos respublikai kainuoja brangiau nei rusų, tačiau Lietuvos vadovybė neatskleidžia kuro pirkimo išlaidų, patikindama, kad sandoriai yra pelningi.

  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»
  © Sputnik /
  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva pristato kiekvieną SGD tiekimą kaip pergalę
  "Klaipėdos nafta" taikosi tapti Kipro SGD terminalo operatore
  "Novatek" pareiškė, kad SGD rinkoje yra perteklius
  Didelis Norvegijos SGD krovinys pasiekė Lietuvą
  Tegai:
  uostas, laivas

  Svarbiausios temos