16:28 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Lietuva taip pat atsidūrė ES šalių, kurios aktyviai remia laisvą ES piliečių judėjimą per Europos teritoriją, reitingo viršūnėje

  Lietuvoje padidėjo paramos dabartinei Europos ekonominei ir pinigų sąjungai lygis, pagal kurį ES veikia bendra valiuta — euras. Tai patvirtina "Eurobarometro" statistikos agentūros atliktas tyrimas. Jo rezultatus galima rasti oficialioje Europos Komisijos svetainėje.

  Paskelbtais duomenimis, bendrą Europos valiutą Lietuvoje palaiko 74 procentai gyventojų, tai yra septyniais procentais daugiau nei prieš pusantrų metų.

  Tačiau Lietuva vis dar nusileidžia kaimyninėms Baltijos šalims: Estijoje ir Latvijoje 85 ir 80 procentų gyventojų palaiko euro zoną.

  Mažiausiai euras palaikomas Danijoje (26 proc.), Čekijoje (26 proc.), JK (25 proc.) ir Švedijoje (25 proc.).

  Taip pat Lietuvos Respublika užėmė pirmąją vietą pagal gyventojų skaičių (94 proc.), pasisakančių už ES piliečių teisę laisvai judėti, taip pat gyventi, dirbti, mokytis ir vykdyti verslą bet kurioje ES valstybėje.

  Po Lietuvos yra Estija (94 proc.). Latvija užima ketvirtą eilutę su rezultatu 92 proc.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad lietuviai pradėjo labiau pasitikėti Europos Sąjunga ir laikytis pozityvios nuomonės apie jos ateitį.

  Lietuva Europos Sąjungoje

  2004 metais Lietuvai įstojus į ES, gyventojų pajamų lygis ir gyvenimo kokybė labai smuko. Respublikos gyventojai nerimauja, kad maisto kainos nuolat auga, o atlyginimai — vos juntamai.

  Produktų kainų kilimą daugelis lietuvių sieja su euro įvedimu šalyje. Jie tikina, kad įstoję į euro zoną, nepaisant kylančių pajamų, jie kasdien turi išleisti daug pinigų maistui ir kitoms prekėms, tuo tarpu Lenkijoje, kuri išsaugojo savo nacionalinę valiutą, viskas yra daug pigiau.

  Lietuvoje minimalus darbo užmokestis yra 555 eurai per mėnesį, o tai yra vienas žemiausių rodiklių ES. Tyrimų duomenimis, trečdalis lietuvių savo finansinę padėtį įvertino kaip prastą.

  Kai kurie ekspertai mano, kad žlugus SSRS ir Lietuvai įstojus į ES, šalis tapo Europos periferija, neturinčia jokios nepriklausomybės. Interviu Sputnik Lietuva metu ekonomistas ir politologas Aleksandras Nosovičius teigė, kad ES dirbtinai palaiko žemą pragyvenimo lygį Lietuvoje, norėdama panaudoti respublikos išteklius kitų Europos zonų plėtrai.

  Tuo tarpu ekonomistai mano, kad euras tik pabrėžė Lietuvos skurdą. Anot jų, tai rodo, kad praeityje nebuvo imtasi būtinų priemonių Lietuvos ekonomikai stabilizuoti.

  Lietuva — 15 metų Europos Sąjungoje
  © Sputnik
  Lietuva — 15 metų Europos Sąjungoje

  Dar šia tema

  Lietuva tapo lydere ES pagal gyventojų skaičių mažėjimą
  Ekonomistas: ES dirbtinai išlaiko žemą gyvenimo lygį Lietuvoje
  Lietuva pateko į penketuką ES šalių, kuriose mokamas mažiausias atlyginimas
  Tegai:
  ES, euras, lietuviai

  Svarbiausios temos