10:58 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  50

  Pasak eksperto Nikolajaus Meževičiaus, greičiausiai Vilnius bando atsitraukti nuo savų problemų pereidamas prie svetimų, tačiau šis klausimas nėra ES lygio

  VILNIUS, rugpjūčio 16 — Sputnik. Europarlamentaras iš Lietuvos Petras Auštrevičius mano, kad statomos Baltarusijos atominės elektrinės saugumo klausimas turėtų tapti Europos Tarybos darbotvarkės dalimi. Jo manymu, Lietuvos Respublika turės konkuruoti su "Brexit" ir kitomis aktualiomis problemomis ES.

  Kaip interviu Sputnik Lietuva sakė Baltijos šalių tyrimų asociacijos prezidentas, ekonomikos daktaras, profesorius Nikolajus Meževičius, Lietuvos problema su Astravo AE nėra lygintina su "Brexit".

  ""Brexit" — tai dešimtys milijardų eurų, išeinančių iš vienos ES biudžeto vietos ir į kitą biudžeto vietą Baltijos šalyse nepateks. Bet kokiu atveju, tai ne tik ekonominis įvykis, tai yra didžiulis politinis mastas. Šalis [Jungtinė Karalystė], kuri išeina iš ES. Šalis, kuri mano, kad padėtis ES — šiaip sau ir iš jos reikia išeiti. Tai yra iššūkis ES", — sakė jis.

  Meževičius Europos Parlamento žodžius pavadino "absurdu", kuris, jo nuomone, Baltijos šalių atveju turi aiškią kilmę.

  "Iš esmės bet kokia ūkinė konstrukcija, bet kokia Rusijos ar Baltarusijos ekonominė pergalė žlugdo Baltijos šalių politinę klasę. Lietuvą tai žeidžia dvigubai. Pirmiausia, Rusijos ir Baltarusijos projektas yra savaime suprantamas dalykas. Vilniaus svajonė — efektyvių ekonominių ir politinių santykių nebuvimas tarp Maskvos ir Minsko. Šiandien Vilnius fiziškai negali užimti kitokios pozicijos", — sakė jis.

  Baigdamas Meževičius priminė, kad Lietuva kažkada buvo "Rytų Europos energijos donorė", tačiau dabar ji priversta susitelkti į alternatyvius energijos šaltinius ir už beprotiškus pinigus pirkti elektrą Skandinavijos rinkoje.

  Dar šia tema

  Ekspertas paneigė mitą apie bet kokios radiacijos pavojų žmonėms
  Lietuva sugalvojo, kaip "atkeršyti" Latvijai dėl su Astravo AE susijusio sprendimo
  Ukrainai kelia nerimą dėl Lenkijos didėjantis elektros energijos trūkumas
  Ekspertas papasakojo, kaip Astravo AE atidarymas sunaikins "Baltijos vienybės" idėją
  Tegai:
  ekspertas, Brexit, Lietuva, Astravo AE

  Svarbiausios temos